Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM

Türkiye Alem-i Cihan'a Kendini Rezil ediyor

Mehmet KENDİRCİ

12.Mayıs.2012, 01:58

Mehmet KENDİRCİ

Kanaatimce ileri demokrasi bize maliyeti yüksek oldu, zaten gerek bile yoktu. Bakınız ileri demokrasiye geçtiğimizden beri o kadar kişi tutuklandı ki sadece tutuklananların hapishanede yedikleri yemek bile ekonomiye feci bir darbesi var.
tabi kalkıp konuyu ekonomiye vuracak degilim, hani gözü para bürüyenler farklı bir açıdan bakarak ileri demokrasinin zararlarini görür diye yazmak istedim.

Abi sizin gezeğende Demokrasi var mi?
Türkiye kendini demokrası adına rezil etmiş durumdadır, bir yandan bakanlar oy kapmak için kılıktan kılıga girerken yol üzeri uğradıkları Doğuda Puşi takıyor, diğer yandan aynı Puşiyi takan Cihan Kırmızıgül'e delil olmaksızın 33 yıl hapis cezası veriyor.

Evet, Kamuoyu Cihan Kırmızıgül'ü Puşi davası ile tanıdı ve Cihan'ın uğradığı haksızlık Türkiye vicdanını sızlatmış olmalı ki Puşi davasından Cihan tam 2 yil hapis yattıktan sonra özgürlüğüne kavuştu ama neylersin ki birileri Cihan'ın ömründen çalınan koskoca iki yılı az bullmuş olmalıdır ki Cihan'ın Malotof attığını iddia edip Cihan'a 33 yıl hapis verildi.

Şimdi birde Gizli tanık diye bir olay çıkardılar, Erdoğan'ın Demokrasisini eleştirdiği Suriye'de bile böyle bir uygulama yok.  Cihan Kırmızıgül durakta dolmuş beklerken Polis sırf boynunda Puşi olduğu için Cihan'ı göz altına alıyor. Kendisinden uzak bir bölgede ve saatler evvel yaşanmış bir olay için birinin "Bir ihtimal suçlu" diyerek göz altına alınması kendi başıma bir skandal olup demokrası adına kara bir lekedir. Bu yetmezmiş gibi Gizli tanık 3. duruşmada molotofu atan kişinin Cihan olmadığını beyan ediyor. Buna rağmen bugün cihan 33 yıl hapis cezası yiyor, indirim uygulanarak bu süreye 11 yıl 3 Ay olarak karar veriliyor.

Neyin Kini bu?

Davanın seyrine baktığımızda aslında bir taraji-komik bir durum ile karşı karşıya kalıyoruz.  Davanın savcısı 5 duruşmada tahliye istemesine rağmen, ne hikmet ise hakim savcının bu talebini 5 defasında da red ediyor.

 

Aslında tam bir matematik sorusu oldu bu iş.
Eğer Cihan Puşi boynunda olduğu için yakalanıyor ise bu ülkede puşi yasak mı? Eğer yasak ise Kürt yok mu ? O günlere geri mi döndük?
Eğer Cihan Puşi takan bir molotoflu gösterici ise neden Puşi davasından beraat etti?

EĞER Cihan...
Eğer Cihan Silahlı çete kursaydı, Devlet adına BİN operasyon yapsaydı, Kontragerilla şefi olsaydı hatta Haluk Kırcı'nın Nikah şahidi olsaydı bugün sadece 14 ay hapis yatar, hapishane Cihan'a özel tadilat görür ve Cihan devletten çaldığı özel arabası ile hapishaneye kendi keyfine göre gider ve yine hapishanede kendisine özel bir koruma atanırdı.

 

Gelelim tekrar şu gizli tanık rezaletine.
Şimdi biri çıkıp mahkemeye deseki, ben bu albayın darbe planını yaptığını gördüm tutuklanır mı? Tutuklanır ve gizli tanık tek delil olur. Bakınız Ergenekon ve Balyoz davaları.

Peki, Biri çıksa ŞUNLAR, bu ülkenin topraklarını karış karış satıyor diye gizli tanıklık ederse söz konusu kişi ve kişiler tutuklanır mı? Bakın ülke toprakları satılıyor ve kimse tutuklanmıyor.

O halde?

Halife Ali ne kadar güzel söylemiş. "Haksizliğa karşı susan dilsiz şeytandır."

Rüya görmek güzeldir ama bir an önce uyanma vakti.
       

Bu haber 3216 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu