Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM

Oralarda Kendine iyi bak Medya

Mehmet KENDİRCİ

01.Mayıs.2012, 18:27

Mehmet KENDİRCİ

Deli dolu sözü onun için söylenmiş olması gerekir, sözün hakkını veriyordu.
İki gündür başımın etini yiyor düşüncelerim, bir insanı kaybetmek, bir insanı toprağa gömmek, ondan artık haber alamama duygusu zor geliyor.

Haberleri okurken yeni bir kadin cinayeti haberi gördüm, resimdeki kişi hiç yabancı gelmiyordu, Medya Oral.
Zorla nişanlandırdıkları kişi katili olmuştu, Adam kendince haklıdır. Olmayan erkekliğini Medya'yı vurarak kazanmaya çalışmış.

Medyayı bilen bilirdi, Erkek diye geçinen bir ahır dolusu Erkeği cebinden cıkarabilecek yiğit bir Kürt kızı.

Olay karakoçanda geçiyor, Elazığ ilinin modern diyebileceğim tek ve en önemli ilçesi.

Gelin görün ki, silah kültürü o kadar gelişmiş ki anadolu da isteyen istediği yerde silahla gezebiliyor ve gencecik bir kızın hayatına son verebiliyor.

Bir yandan bize yillardir seyretilip, uzerinde bizi yetiştirdikleri o rezil türk filmleri bir yandan bunu destekleyen gelenek - görenekler ve dinimiz.

"At avrat silah", "Ya benimsin ya toprağın" gibi çağdığı düşünceleri Türkiye toplumunun beynine zonk ettiren o rezil filmlerden bahsediyorum. Herkesin ekmek peynir gibi edinebildiği silahları satanlardan, buna müsade edenlerden hatta insan öldüren silahlar için özel yasa ve koruma yasaları çıkaranlardan.

Evet, ne mutlu bize ki hala kadın öldürebiliyoruz. Nihayetinde islam dininin söylediğine göre "onlar erkeğin kaburga kemiğinden yaratılmıştır." hani öldürdüğümüzde pek de büyük bir şey kaybetmiyoruz...

Nasılsa bunu dolaylıda olsa destekleyen bir ülke yönetimi de var. Erkekleri üst sınıf olarak tanıyor. Yani İnsan yakanları, tecavüzcüleri, çocuk istismarı yapanları, hırsızları...

Dün 13 yaşındaki kıza tecavüz edenlerin salı verildiği N.Ç davasında Tecavüzcüleri haklı bulup 13 yaşındaki kızın dedesi yaşındaki adamlarla kendi rizası ile birlikte olduğunu savunan adaletin Medya için ne diyeceğini pek merak etmiyorum.  Medya kendini öldürttü deseler bile şaşmam. Erkek üst kimliktir. Kadın ise Nazım'ın tabiri ile "soframızdaki yeri öküzümüzden sonra gelen "...
 

Kadın ölümleri gün geçtikçe çoğalıyor. Hani derlerya modernleşiyoruz. Onu diyen halt etmiş. Defolsun gitsin. Türkiye olarak gafletin kocağına oturduk oturacağız.  Kadın ölümleri git gide meşrulaşıyor. Medya'nin haberini okuduktan hemen sonra bir diğer haber başlığında ise Eşi ile boşanmak isteyen  gencecik bir annenin aile kararı ile öldürülmesi haberini okudum. Olay o kadar rezilce ki kızı içerde can ceken baba kızının ölmesini bekliyor sovuk kanlılıkla.

Şimdi hükümet her kişiye 5 silah yasasını tekrat meclis gündemine getirebilir.  Nasılsa kadın ölümleri artık doğal karşılanıyor. Silah alamayan yoksul seçmenlerine yeşil kart ile silah verebilir. İnsanlar bir birini üzmeden, nazikce kadın ırkını katlederek modernleşsin. Erkek çocuğu kadının sahibi olarak yetiştirmeye devam etsin bu toplum.

Ama unutulmaması gereken bir durum varki oda şudur; Isa, Meryem'i doğuramadı. Meryem isa'yı doğurdu.  ( ... )

Dostum Medya Oral artık yok. Ülke olarak gözünüz aydın.

        

Bu haber 4641 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu