Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Halı ve Kilimde Düğüm At  Para Al

Halı ve Kilimde Düğüm At Para Al

Tarih 05.Mayıs.2011, 18:13

ŞURKAV Çulha dokuma, kilim dokuma, halı dokuma, Keçe, Kürkçülük, Kazazlık ve Gümüş işleme kursları açtı.Yüzyıllardan beri usta çırak ve ahilik geleneği ile sürdürülen Şanlıurfa Geleneksel El Sanatlarımızın yaşatılması için ŞURKAV amacı doğrultusunda Merkez HEM işbirliği ile 02 Mayıs 2011 tarihinde Çulha dokuma, kilim dokuma, halı dokuma, Keçe, Kürkçülük, Kazazlık ve Gümüş işleme kursları açtı.

Şanlıurfa'daki genç kızların meslek edinmeleri ve aile ekonomilerine katkı sağlamalarını amaçlayan ŞURKAV, açılan halı ve kilim dokuma kurslarında, öğrencilerin emeklerine karşılık ve dokudukları halı ve kilimdeki düğüm sayılarına göre öğrencilere ücret ödeyecektir. Halı ve Kilim kurslarına başvurular ŞURKAV ve Merkez Halk Eğitim Müdürlüğüne yapılacaktır.


       

Bu haber 10858 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür-Sanat

SURUǒTA ÇEKİLEN AKREP DİZİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

SURUǒTA ÇEKİLEN  AKREP DİZİSİ  BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR Suruç’ta kısa video dizisi şeklinde çekilmekte olan ve internet üzerinden yayınlanan dizinin çekimleri devam ediyor...

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU 1970 yıllarında şiir yazamaya başlayan Suruç’lu şair Sait Kendirci’nın şiirlerini kitaba dönüştürme hayali İlçe Kay...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu