Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Su altı Halfeti Resim Sergisi Açıldı.

Su altı Halfeti Resim Sergisi Açıldı.

Tarih 03.Mayıs.2011, 18:43

10 yıl önce Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’nin sokakları, evleri, halkın suyla ilişkisi, gelişmekte olan su sporlarından renkli kareler, Yerebatan Sarnıcında açılan Sualtından Halfeti Fotoğraf Sergisi ile hayat buluyor. 

 

Şanlıurfa Valiliği ile Doğa Araştırmaları Sporları ve Kurtarma Derneği (DASK) işbirliğiyle düzenlenen serginin açılışında konuşan Şanlıurfa Vali Vekili Bahri Tiryaki, Şanlıurfa ve Halfeti’nin Güneydoğu Bölgesi’nin çevre, kültür, tarih ve sosyal yaşamına dair benzersiz kıymette değerler barındırdığını belirterek, Valilik olarak bu değerlerin gün yüzüne çıkartılması amacıyla samimi bir çaba içinde olduklarını söyledi.

Tiryaki, Şanlıurfa’nın kadim medeniyetler beşiği olduğunu hatırlatarak, bölgenin kültür ve turizm alanında potansiyellerinin, yerli ziyaretçiler kadar, yabancı millet ve kültürlerce de fark edilmekte olduğunu belirtti.

DASK üyesi Fotoğrafçı Aybars Sağlamtimur tarafından Halfeti’de su altında kalan yerleşim bölgelerinin, görüş mesafesine bağlı olarak görüntülendiği birbirinden etkileyici karelerde, Halfeti’nin yeni ev sahipleri olan yosunlar, balıklar, midyeler ve diğer deniz canlılarının sualtındaki yaşam alanıyla buluşması da yansıtılıyor.

Sergi Açılışı’na Şanlıurfa Vali Vekili Bahri Tiryaki, Halfeti Kaymakamı İsmail Çiçek, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Harun Maden ve DASK üyeleri katıldı. Yerebatan Sarnıcı’nın büyüleyici atmosferinde klasik müzik eşliğinde sergiyi gezen davetliler, aynı zamanda yöresel müzikler eşliğinde gösterilen sinevizyonu izlediler.

 

Genç Yarışmacılar Başarı Belgelerini Aldı

 

Serginin açılışının ardından 2. Halfeti Su Şenliklerinde Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen Fotoğraf yarışmasında ilk üçe giren Ali Uzun, Ahmet Hamdi Çiçek ve Osman Görgün de Şanlıurfa Valiliği’nin davetlisi olarak sergiye katıldılar. DASK’tan Funda Gönendik, Baybars Sağlam Timur, Nimet Alp tarafından oluşan jüri tarafından ilk üçe giren Şanlıurfalı genç fotoğrafçıların dereceye girdikleri fotoğrafları da açılışta sergilendi. Genç fotoğrafçılar Başarı Belgeleri’ni Şanlıurfa Vali Vekili Bahri Tiryaki’nin elinden aldılar.

100 sualtı fotoğrafının yer aldığı Sualtından Halfeti Fotoğraf Sergisi, 30 Mayıs’a kadar Yerebatan Sarnıcı’nın büyüleyici atmosferinde ziyaretçilere açık olacak.


       

Bu haber 17340 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür-Sanat

SURUǒTA ÇEKİLEN AKREP DİZİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

SURUǒTA ÇEKİLEN  AKREP DİZİSİ  BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR Suruç’ta kısa video dizisi şeklinde çekilmekte olan ve internet üzerinden yayınlanan dizinin çekimleri devam ediyor...

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU 1970 yıllarında şiir yazamaya başlayan Suruç’lu şair Sait Kendirci’nın şiirlerini kitaba dönüştürme hayali İlçe Kay...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu