Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Kız Çocuklarının Okullaşması Projesinin Merkezi Şanlıurfada Açıldı

Kız Çocuklarının Okullaşması Projesinin Merkezi Şanlıurfada Açıldı

Tarih 03.Mayıs.2011, 13:40


Kız Çocuklarının Okullaşması amacıyla 2 yıl boyunca 43 ili kapsayan projenin merkezi Şanlıurfa'daki Yenişehir Halk Eğitim Merkezinde açıldı.Kız Çocuklarının Okullaşması amacıyla 2 yıl boyunca 43 ili kapsayan projenin merkezi Şanlıurfa'daki Yenişehir Halk Eğitim Merkezinde açıldı.  Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen projede eğitimin kalitesinin artırılması, eğitim ve iş piyasası arasındaki bağların güçlendirilmesi ve özellikle kız çocuklarının okullaşma oranlarının artırılmasını daha geniş bir çerçevede ele alan bu projeyle insan kaynaklarına yatırımın artırılması hedefleniyor.

Yenişehir Halk Eğitim Merkezinde Açılış Programında konuşan AB Türkiye Delegasyon Müsteşarı Javier Menendez Banilla Şanlıurfa'da böyle bir merkez açılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. J.M. Banilla, AB'de kız çocuklarının okullaşması konusunu önemli olduğunu belirterek, nüfusun yarısını bu tür çalışmaların dışında bırakılması halinde bölgenin tam manasıyla kalkınmasından bahsedilemeyeceğini belirtti.

Projenin 3 temel amacını ifade eden Banilla,'' İlk olarak kızların okullaşmasıyla ilgili hem orta öğretimde hemde mesleki eğitim ve öğretimde desteklenmeye devam edilmesi. İkinci olarak zorunlu eğitimin tamamlanmasının ardından okuldan ayrılmaların azaltılması, üçüncü olarak da özellikle kızların okullaştırılmasıyla ilgili olarak veli ve ailelerde bilinçlendirme sağlanması ve bilinçlendirmenin arttırılması'' dedi.

''Özellikle Kız Çocuklarının Okullaşma Oranlarının arttırılması'' projesinin 16 milyon Euro'luk bir bütçeye sahip olduğunu ifade eden Javier Menendez Banilla proje kapsamında içinde 89 farklı hibelerin olduğu bileşen, tedarik bileşeni ve açılışı yapılan merkezinde bulunduğu teknik destek bileşeni olduğunu kaydetti.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş ise yaptığı konuşmada kızların okullaştırılması projesini önemsediklerini ve benimsediklerini ifade etti. Ramazan Seçilmiş, Şanlıurfa Valiliği olarak kızların okullaşması üzerinde yoğun çaba gösterildiğini belirterek, kızlarımızın okullaşması konusunda özveriyle ve hassasiyetle çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından merkezin açılışı Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Belçika Büyükelçisi Pool De Witte, AB Türkiye Delegasyon Müsteşarı Javier Menendez Banilla, Harran Üniversitesi Rektörü İ Halil Mutlu tarafından yapıldı.


       

Bu haber 12425 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 2016 sonuçları açıklandı.

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) İnternet sayfasında yer alan 2016 Yılı Sınav Takvimi’nde güncelleme yapıl...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu