Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
SURUÇ ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

SURUÇ ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Tarih 24.Şubat.2018, 11:04

Suruç Ziraat Odası Başkanlığı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık birimi olarak çiftçileri bilgilendiriyor.Suruç Ziraat Odası Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri faaliyetlerinde görevli Ziraat Mühendisleri Halide Hulul, Kasim Çoban, Süleyman Kutlu, Mahmut Erdilol ve Songül Akaltun mahalle toplantıları düzenleyerek çiftçilerin bilinçli tarım yapabilmesi için danışmanlık hizmeti veriyor. Ziraat Odası Mühendisleri Antep fıstığı yetiştiriciliği ve diğer ürünlerin yetiştirilmesinde bakım, gübreleme, mücadele yöntemler ve sulama konularında yaptıkları bilgilendirme toplantılarını periyodik aralıklarla sürdürmeye devam ediyor.

Büyük Sergen, Ürkütlü, Oymaklı ve Saygın mahallelerinde yapılan toplantılara çiftçiler yoğun ilgi gösterirken bilgilendirme toplantılarının belirli bir plan ve program çerçevesinde yapılmaya devam edileceği belirtildi. Suruç Ziraat Odası Başkanlığı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri biriminde görevli Ziraat Mühendisi Songül Akaltun yaptığı açıklamada çiftçileri ürün yetiştirmede bakım, gübreleme, mücadele yöntemleri ve özellikle vahşi sulamaya karşı bilgilendirme yaptıklarını belirtti.

Ziraat Mühendisi Songül Akaltun ” Çitçilerimizde yaygın olarak gördüğümüz çok su çok ürün anlayışını değiştirmemiz gerekiyor. Ürün yetiştirilmesinin önemli unsurlarından biri de bilinçli sulamadır. Çiftçilerimizin çoğu vahşi sulama yaparak çok ürün elde etmeye çalışırken tarlaya zarar vereceğini bilmiyor. Vahşi sulama yöntemiyle yapılan ürün sulaması belli bir süreden sonra toprağın çoraklaşmasına sebep olacak ve çoraklaşan topraktan ürün alamayacaktır. Bu nedenle yaptığımız bilgilendirme toplantılarımızda çiftçilerimize vahşi sulama yerine damlama ve yağmurlama sulama gibi modern yöntemlere başvurmaları gerektiğini söylüyoruz ”dedi.

       

Bu haber 1292 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç Köyleri

Suruçta Silahlı Kavga

Suruçta Silahlı Kavga Suruça bağlı Karaca (sıvédi) köyünde akrabalar arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle silahlı kavga çıktı olayda 1 k...

Kürtçe ve Türkçe Suruç Köy İsimleri - Tam Liste

Kürtçe ve Türkçe Suruç Köy İsimleri - Tam Liste Suruç Köy isimleri


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu