Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
SURUÇ KOBANİ HATTINA BETON DUVAR ÖRÜLÜYOR

SURUÇ KOBANİ HATTINA BETON DUVAR ÖRÜLÜYOR

Tarih 31.Ağustos.2016, 10:06

Suruç Kobani sınırında sınır güvenliğinin sağlanması için beton duvar örülüyor.Milli Savunma Bakanlığı tarafından Suriye-Türkiye sınırında bazı bölgelerde sınıra duvar örme çalışmaları kapsamında Suruç-Kobani hattında beton duvar örme çalışması başladı.

Mürşitpınar sınır hattında başlayan duvar örme çalışmaları Mürşitpınar sınır kapısının batısında 4, doğusunda 1 km olmak üzere beton bloklarla duvar örülecek.
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, sınır hattında yapılan duvar örme çalışmaları hakkında yazılı bir açıklama yaparak Türkiye Uluslararası anlaşmalar çerçevesinde belirlenen sınıra uygun kalmak şartıyla belirlenen koordinatlarda sınır güvenliği için duvar örme çalışmalarına başladığını belirtti.

Vali Tuna “Şanlıurfa’nın 220 kilometre civarında bir sınır hattı var. Peyderpey bütün sınır hattında bu duvar çekilecek. Şu anda da Mürşitpınar bölgesinde duvar çalışmaları devam ediyor. Hem Türkiye'nin hem de Suriye'nin sınır güvenliği için yapılan bir çalışma söz konusudur. Sınır güvenliği için yapılan duvar örme işleminde Uluslararası ve iç hukuktan kaynaklanan bir sıkıntı söz konusu değildir.” Dedi.
       

Bu haber 2613 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu