Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
BAŞKAN ÇİFTÇİDEN GÜNDEME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

BAŞKAN ÇİFTÇİDEN GÜNDEME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Tarih 19.Ağustos.2016, 14:54

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir belediyesinde basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir belediyesinde basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Açıklamasına ilk olarak Büyükşehir Belediyesinin hizmet yatırımlarına yönelik çalışmaları ile başlayan Başkan Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak şehir merkezi ve 13 ilçede yolumuza devam ediyoruz. Projelerimizi ve yatırımlarımızı belirlenen program ölçüsünde bir bir hayata geçiriyoruz dedi.

HİZMETE YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi olarak görev ve sorumluluklarının bilincinde olduklarının altını çizen Başkan Çiftçi, Şanlıurfayı geliştirmek ve ileriye taşıma noktasında Şanlıurfada yaşayan vatandaşlarımızdan sabır bekliyorum. Belediyeler 24 saat esaslı bir şekilde hizmet götürmek noktasında çalışmaktadırlar.
Buna istinaden Büyükşehir Belediyesi olarak tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte üstün bir gayret sergileyerek hizmet götürmeye devam ediyoruz.
13 ilçemizde yürüttüğümüz altyapı, içme suyu, kanalizasyon ve itfaiye gibi kritik çalışmaları Büyükşehir Belediyemiz büyük bir özveri ile yürütüyor. Saniye ile kritik sayılacak ve anında müdahale edilmesi gereken konularda her hangi bir aksaklığa mahal verilmeyecektir.

Şanlıurfamızda hizmetlerin devam etmesi, planlanması ve işlenilmesi lazım. Büyükşehir belediyesi olarak 13 ilçede sürdürdüğümüz altyapı, içme suyu, kanalizasyon, asfalt ve yeşillendirme çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor.
Bunun yanında her ilçede hayata geçirdiğimiz, park, spor ve sosyal alan tesislerimiz duraksamadan devam ederek bir bir hayata geçiyor diye konuştu.

RAYLI SİSTEM İÇİN İLK ETAP BAŞLIYOR

Şanlıurfanın geleceği için vizyon projelerin şehre kazandırıldığını sözlerine ekleyen Başkan Nihat Çiftçi, raylı sistem çalışmalarının başladığını belirterek Ulaşımda Şanlıurfamızı geleceğe taşıma anlamında, Raylı sistem için inceleme, etüt çalışmalarını tamamladık. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Büyükşehir Belediyesine yetki verilmiş durumda ve Raylı sistem projesini hazırlıyoruz.
Allahın izni ile bu dönemde 4 etaptan oluşan projesinin 1. etabını hayata geçireceğiz şeklinde konuştu.

FETO/PDY İNCELEMELERİ KOMİSYONLARIMIZCA YÜRÜTÜLMEKTEDİR

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde her kurumda soruşturmalar yürütüldüğünü ifade eden Başkan Nihat Çiftçi, sözlerini şöyle sürdürdü: Büyükşehir Belediyesi tarafından kurduğumuz komisyon ile kurumumuz bünyesinde çalışan personelle ilgili FETO/PDY terör örgütü ile ilgili gerekli incelemeler yapılmakta. Bu incelemelerimiz uzmanlar tarafından kurulan komisyonlarımızda yürütülmektedir.
Buradan kamuoyuna şunu söylemek istiyorum: incelemeyi yürüttüğümüz kişiler kamu görevlisi. Dolayısıyla soruşturma ve inceleme başlattığımız personeli bizim görevden uzaklaştırmamız gerekiyor.
Bu yasal bir sorumluluktur. Görevden uzaklaştırdığımızda soruşturmanın selameti açısından bu karar veriliyor. Bu bir tedbir kararıdır ve hiç bir çalışanı zan altında bırakma amacı değildir. 19 personelimizle ilgili inceleme başlatılmıştır. Türkiye bir hukuk devleti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı da hukuk çerçevesinde incelemelerini sürdürüyor. Dışarıya yansıdığı gün sanki buraya özel harekat tarafından birkaç haber sitesinde bir haber paylaşımında bulunulmuş.
Büyükşehir Belediye başkanlığımıza bir tutuklama, özel harekatın bize yönelik bir işlemi yoktur. Büyükşehir belediye başkanı olarak 19 çalışan ile ilgili başlatılan soruşturma ve inceleme vardır. Deliller toplanılacaktır. Dosyada toplanılan deliller neyi gösterirse bu gereken yapılacaktır. Hepimiz devletimize ve milletimize hizmet ediyoruz. Hukuk neyse o olacaktır.
Hiç kimse farklı bir işleme tabi tutulmayacaktır. Açıklamalarımız ışında diğer bilgiler gerçek dışıdır. Olağan üstü hal sürecinde Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan personellere yönelik gerekli incelemeler yapılmakta. Dün itibariyle bu konu basına yanlış bir şekilde sirayet edilmiş durumdu.
Dolayısıyla bu konu hakkında kamuoyunu bilgilendirmek tarafımızca hasıl olunmuştur şeklinde konuştu.


       

Bu haber 1951 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu