Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
ŞUTSO’DAN TEKNOLOJİ VE İNOVASYON GİRİŞİMCİLİĞİ EĞİTİMİ

ŞUTSO’DAN TEKNOLOJİ VE İNOVASYON GİRİŞİMCİLİĞİ EĞİTİMİ

Tarih 11.Ağustos.2016, 15:42

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 150 Bin TL destekli BİGG GARAJ projesi eğitimi düzenlediŞanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) teknoloji ve inovasyon girişimciliğini teşvik etmek amacıyla 150 Bin TL destekli BİGG GARAJ projesi eğitimi düzenledi.
Şanlıuırfa da genç girişimciliğini yaygınlaştırmak amacıyla faaliyetlerine devam eden ŞUTSO, bünyesinde bulunan TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu organizesiyle Şanlıurfalı girişimcilerin BİGG GARAJ projesinden yararlanmalarını sağlamak amacıyla eğitim düzenlendi.
ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonunda düzenlenen eğitimde, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün ve kurul üyeleri, Şanlıurfa iş dünyası temsilcileri, proje uzmanları, ŞUTSO Dış Ticaret Personelleri İsmail Aktaş ile Kerim Güler de hazır bulundu.

Bigg Garaj Yap Yenilikçi Anadolu Projesi Eğitim Koordinatörü Şevket Özer Kürkçüoğlu’nun verdiği ve BiGG-TÜBİTAK nedir? BiGG-GARAJ kimdir? GARAJ-YAP (Yenilikçi Anadolu Projesi) neler yaptı, neler vadediyor? Programa başvuru koşulları nelerdir? Süreç nasıl işliyor? Verilecek eğitimin detayları nedir? 1. Aşama uygulayıcı kuruluş ve 2. Aşama TÜBİTAK süreci detayları nelerdir? TÜBİTAK süreci hakkında bilgilendirme, Ar-Ge-İcat-Yenilikçi Ürün-Teknolojik Girişim, Fikir-Konsept-Model-Ön Portotip-Prototip-Seri Üretim, Girişimci-Teknoloji-Müşteri-Pazar Uyumu, Takım Doğrulama-Müşteri Doğrulama-Teknoloji Doğrulama-Pazar Doğrulama, İş fikri nasıl geliştirilir? İş Planı nasıl yazılır? İş Modeli Kanvası-Projelendirme, Üretim, Pazarlama ve Finans gibi konuların bulunduğu eğitim, iki gün sürdü.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından TÜBİTAK 1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Program desteği alınarak yürütülmekte olan GARAJ-YAP (Yenilikçi Anadolu Projesi) kapsamında düzenlenen eğitimle, Anadolu’da teknoloji konusunda özgün fikri olan, proje geliştirme için bilgi ve becerisi olan ancak yeterince destek ve kaynak bulamayan girişimci ve girişimci adaylarının projelerine TÜBİTAK tarafından 150.000 TL’ye kadar hibe imkanı sunulacak. Projeden, bir yıl içerisinde mezun olabilecek lisans öğrencileri, yüksek lisans veya doktora öğrencileri, lisans, yüksek lisans veya doktora mezunu kişiler (Mezuniyet tarihi üzerinden 10 yıl geçmemiş olmak) yararlanabilinecek.

Proje hakkında bilgi veren TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün, “İlimizde girişimciliği yaygınlaştırmak, gençlere özendirmek ve onları teşvik etmek için çeşitli başlıklarda faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu faaliyetlerimiz çerçevesinde Bigg Garaj Yap Yenilikçi Anadolu Projesi Eğitim Koordinatörü Şevket Özer Kürkçüoğlu, girişimcilere konunun detaylarıyla ilgili eğitim verdi. Sayın Şevket Özer Kürkçüoğlu hocamıza, verdiği eğitimde, göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

       

Bu haber 1406 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 2016 sonuçları açıklandı.

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) İnternet sayfasında yer alan 2016 Yılı Sınav Takvimi’nde güncelleme yapıl...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu