Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Taksimde 1 Mayıs İşçi Bayramı

Taksimde 1 Mayıs İşçi Bayramı

Tarih 01.Mayıs.2011, 12:06

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle Taksim ve çevresindeki güvenlik önlemleri tamamlandı.1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle Taksim ve çevresindeki güvenlik önlemleri tamamlandı. Taksim'e çıkan yollar, saat 07.00 itibariyle yaya ve araç trafiğine kapatıldı. 

İSTANBUL'A POLİS TAKVİYESİ

Taksim'de kutlanacak olan '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' sebebiyle İstanbul dışından kara ve hava yoluyla bin 200 polis getirildi. Güvenlik önlemleri kapsamında toplam 38 bin polis görev yapacak. 

1 Mayıs dolayısıyla takviye olarak İstanbul'da görevlendirilen polis ekiplerini taşıyan Türk Hava Yolları'na (THY) ait iki özel uçak, saat 04.00 sıralarında Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı. Teçhizatlı çevik kuvvet ekipleri, 15 İETT otobüsüyle görev yerlerine götürüldü. 

SENDİKALAR TOPLANMAYA BAŞLADI

İstanbul'da Taksim Meydanı'nda kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için TÜRK-İŞ, DİSK, KESK ve HAK-İŞ konfederasyonları, siyasi partiler ve dernekler ile çeşitli sivil toplum örgütlerince çeşitli noktalarda kortej oluşturuluyor.

Kutlamaların yapılacağı Taksim Meydanı ve bu meydana ulaşan tüm yollar araç trafiğine kapatıldı.

Güvenlik kuvvetleri, Taksim Meydanı'nın çevresinde bariyerler kurarak yaya geçişlerini  kontrollü hale getirdi. Meydanın çevresindeki bayrak ve kamera direkleri, tırmanılmaması için güvenlik güçlerince yağlandı.

"ALANA BİRLİKTE GELİN" UYARISI

Meydanda oluşturulan kürsüden yapılan anonslarda, kutlamaya katılacak işçiler, konfederasyonların toplanma noktalarına gitmeleri ve hep birlikte alana gelmeleri konusunda uyarıldı. Buna rağmen alana girmek isteyenler, kontrol noktalarında üzerleri aranarak alana alınıyor.

DİSK Şişli'de, TÜRK-İŞ Dolmabahçe'de, HAK-İŞ Mete Caddesi'nde, KESK de Şişhane'de kortej oluşturma çalışmalarına başladı.

Güvenlik kuvvetleri, siyasi partiler, dernekler ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üye ve temsilcilerinin de katılacağı kortej bölgelerinde de yoğun güvenlik önlemi aldı.

YÜRÜYÜŞLER BAŞLADI

DİSK, Şişli'den Halasgargazi Caddesi üzerinden, TÜRK-İŞ Dolmabahçe'den, KESK Şişhane'den, HAK-İŞ korteji ise Mete Caddesi'nden yürüyüşe geçti.

SİYASİ PARTİLER DE TAKSİM'DE

Bu yılki 1 Mayıs kutlamalarına siyasi partiler de katılıyor. CHP ve Halkın Sesi Partisi HAS Parti bayrakları Taksim'de yeraldı.


       

Bu haber 2906 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu