Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
GENÇLİK MERKEZİ GENÇLERİ BİLİNÇLENDİRİYOR

GENÇLİK MERKEZİ GENÇLERİ BİLİNÇLENDİRİYOR

Tarih 04.Ağustos.2016, 12:02

Şanlıurfa Gençlik Merkezi tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığının değerler akademisi kapsamında ele alınan ve Anadolunun Manevi Kandillerinden, İbrahim Hakkı Hazretlerini anma programı gerçekleştirdi.Şanlıurfa Gençlik Merkezi tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın değerler akademisi kapsamında ele alınan ve Anadolunun Manevi Kandillerinden, “İbrahim Hakkı Hazretlerini” anma programı gerçekleştirdi.
Şanlıurfa Gençlik Merkezi, “Anadolu’nun Manevi Kandilleri” adı altında, dini alanda fikir sahibi olan ünlü düşünürleri ve alimleri, gençlere anlatarak onların, manevi değerlerini daha yakından tanımalarını sağlıyor.
“İbrahim Hakkı Hazretlerini Anma Etkinliği” kapsamında yapılan sinevizyon gösterisi ile gençlerimiz, İbrahim Hakkı Hazretlerini bir çok yönü ile tanıma olanağı buldu.

“Hakk şerleri hayreyler, Zannetme ki gayreyler, Arif anı seyreyler, Mevla görelim neyler, Neylerse güzel eyler”sözleri ile hafızalara kazınan bu önemli alimler, yaşatılmaya devam ediyor.
Artan terör olayları nedeniyle, ülkemizin içinde bulunduğu bu zor zamanlarda, gece gündüz çalışmalarına aralıksız devam eden Şanlıurfa Gençlik Merkezi, darbe girişimine karşı demokrasi nöbetlerini de sürdürüyor.
Şanlıurfa Gençlik Merkezi, yaptığı bütün etkinlik, proje ve kurs faaliyetlerinin yanısıra asıl amacın, vatan-bayrak sevgisiyle büyüyen, birlik beraberlik ruhunu yaşayan, bilinçli genç nesiller yetiştirmek olduğunu, bir kez daha gösterdi.

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP: “Manevi Kandiller” adı altında tarimizde yer alan önemli alimleri, hatırlamak ve hatırlatmak amacı ile gençlerimize bu hafta İbrahim Hakkı Hazretlerini tanıtmak ve anlatmak istedik. İbrahim Hakkı Hz.’nin bilim, kültür, tasavvuf ve edebiyat tarihinde önemli bir yeri vardır.
İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte, gençliğin manevi değerlerine daha çok sahip çıkması ve tanıması gerekir. Bu anlamlı etkinlik sayesinde, gençlerimiz İbrahim Hakkı Hazretleri’nin sadece dini bir alim olmadığını, aynı zamanda astronomi, geometri gibi bilimlerle de yakından ilgilendiğini ve dönemin en iyi filozoflarından biri olduğunu da öğrendi. Bunun yanı sıra Şanlıurfa Gençlik Merkezi olarak işlerimizi aksatmadan gündüz iş yerinde, gece ise meydanlarda ilk günden bu yana Demokrasi nöbetlerimize devam ediyoruz. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Bizlere düşen görev, devlet büyüklerimizin önderliğinde, daha güzel günleri görmemiz için bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmaktır. Yaptığımız çalışmaların yanı sıra, genç nesillerimize vatan, bayrak, millet sevgisini aşılamamız ve gençlerimizi bu bilinçle yetiştirmemiz gerekir.
Birlik beraberlik içinde vatanımıza, şehitlerimize sahip çıkma günüdür. Gece Demokrasi nöbetlerimizde, gündüz ise çalışma ve etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmayan personelimiz, liderlerimiz, eğitmenlerimiz ve tüm gençlerimize bu zorlu süreçte fedakarlıklarından ve duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili M.Hakan KEŞKÜŞ ise: “Şanlıurfa Gençlik Merkezimiz böyle unutulmaya yüz tutmuş önemli alim ve değerleri gençlerimize anlatarak önemli bir işe imza atmaktadır. Böylesine önemli büyük bir tasavvuf alimini anlamak, tanımak, verdiği hak mücadelesini kavramak ve bunu yeni nesillere anlatmak özellikle içinde bulunduğumuz günlerde daha da önem arz etmektedir. Çağımızı aydınlatan değerleri toplumumuza, özellikle de yeni yetişen nesle tanıtmak amacıyla bu programı gerçekleştiren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.


       

Bu haber 1156 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu