Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
ŞANLIURFADA KANSER HAFTASI YÜRÜYÜŞÜ

ŞANLIURFADA KANSER HAFTASI YÜRÜYÜŞÜ

Tarih 04.Nisan.2014, 11:57

Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şubesi tarafından Kansere Karşı Mücadelede Farkındalık oluşturmak için yürüyüş düzenlendi.Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şubesi tarafından Kansere Karşı Mücadelede Farkındalık oluşturmak için yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Halk Sağlığı Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları Eyyübiye Belediye Meclis Üyesi Handan Karataş, Harran Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Hacı Bozan Sağlık Meslek Lisesi, , Karaköprü Sağlık Meslek Lisesi, Mehmet Güneş Anadolu Öğretmen Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri katıldı.

Yürüyüşe katılan öğrenciler “Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır, Halk Sağlığı Müdürlüğü Sağlığınızı Önemsiyor” Yazılı tişörleri giyip ellerindeki dövizlerle, Haydi Urfa El Ele Kanserle Mücadele'' ye diyerek slogan attılar.  Balıklıgöl 'de yapılan basın açıklamasının ardından Yakubiye Mahallesine doğru yürüyüş gerçekleştirilip vatandaşlara broşür dağıtılarak Kanser taramalarına davet edildi. Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şube Müdürü Serpil Yüksekyayla yaptığı açıklamada kansere karşı insanları bilinçlendirmek ve taramaları yaygınlaştırmak için çesitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek şöyle devam etti,

Kanser özellikle de bazı kültür ve çevrelerde hakkında konuşulması çok zor bir konudur. Bu hastalıkla açık bir şekilde uğraşmak; Hem hasta kişinin hem de toplum ve politika seviyesinde sonuçları iyileştirir. En sık görülen kanserlerin en az üçte biri önlenebilir, erken teşhis ve tedavi edilebilir kanserlerdir. Erkeklerde en çok görülen kanserlerde 2. sırayı alan prostat kanseri ve kadınlarda 1.sırada yer alan meme kanseri için tarama programları yapılmaktadır. Bakanlığımızın kadınlarda meme, serviks, kolon, erkeklerde prostat ve kolon  taramaları ilimiz de bulunan Aile Sağlığı Merkezlerinde ve KETEM 'lerde  (Viranşehir ve Siverek ilçemizde, Mehmet Akif İnan Hastanesi -4. katta ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi..)  ücretsiz olarak yapılmaktadır. Tüm halkımızı kanser taramalarını yaptırmak üzere  Aile Sağlığı Merkezlerine ve KETEM 'lere bekliyoruz.

 


       

Bu haber 3516 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu