Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
SGKYA BAŞVURMAYAN MUHTARLARA PARA CEZASI

SGKYA BAŞVURMAYAN MUHTARLARA PARA CEZASI

Tarih 03.Nisan.2014, 10:54

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü Kaşif Kılıç, muhtarlığa yeni seçilen ve muhtarlık görev süreleri dolanların SGK'ya müracaat etmeleri gerektiğini bildirdi.Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü Kaşif Kılıç, muhtarlığa yeni seçilen ve muhtarlık görev süreleri dolanların SGK'ya müracaat etmeleri gerektiğini bildirdi. Muhtarların süresi içerisinde  SGK’ya başvurmaması halinde idari para cezası ile karşı karşıya kalabilecekleri öğrenildi.

30 Mart’ta muhtarlığa seçilen ve seçimler sonucunda görevleri sona eren muhtarların SGK'ya müracaat etmelerinin zorunlu olduğu belirtildi. Kılıç, mahalle muhtarı seçilen kişilerin mazbatalarını aldıkları tarihten sonra 15 gün içinde, muhtarlık görevi biten kişilerin ise en geç 10 gün içinde bunu yapmaları gerektiğini, aksi halde idari para cezası ile karşı karşıya kalabilecekleri söyledi.

İl Müdürü Kaşif Kılıç Konuşmasına şöyle devam etti;  “Köy ve mahalle muhtarlarının sigortalılıklarının başlangıç, bildirim ve sonlandırılmasına ilişkin 5510 sayılı Kanununun; 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde; köy ve mahalle muhtarlarının sigortalılıkları seçildikleri tarihten itibaren sigortalılıklarının başlayacağı,  8 inci maddesinin üçüncü fıkrasında; köy ve mahalle muhtarı seçilen kişilerin mazbatalarını ilgili seçim kurulundan aldıkları tarihten itibaren on beş gün içinde il veya ilçe mülki amirliklerince Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirim yükümlüğü olduğu, 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin 6 numaralı alt bendinde; köy ve mahalle muhtarlarının sigortalılıkları muhtarlık görevinin bittiği tarihten itibaren en geç on gün içinde il veya ilçe mülki amirliklerince Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirim yükümlülüklerinin bulunduğu belirtilmektedir. Kanunun 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı sayılan köy ve mahalle muhtarlarına ilişkin,  Kanunun 8 inci maddesinin üçüncü fıkrası ile, Kanunun 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin 6 numaralı alt bendinde belirtilen yükümlülükleri,  Kanunda öngörülen süre içinde yapılmaması halinde, 5510 sayılı Kanunun 102 nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacağı belirtilmektedir. Köy ve mahalle muhtarlarının sigortalılık bildirim ve sonlandırılmasına ilişkin işlemlerin, Kurumumuz kayıtlarına elektronik ortamda aktarılmasına ilişkin program çalışmaları tamamlanmamış olduğundan,  30/3/2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçiminde,  köy ve mahalle muhtarı seçilen ve bu görevleri sona eren kişilerin, 5510 sayılı Kanunda belirtilen bildirim yükümlülüklerini yerine getirmek suretiyle,  Kanunun 102 nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına sebebiyet verecek işlemlerin ortaya çıkmasının önlenmesi için  il ve ilçe mülki amirliklerinin bu bildirimleri, Kanunda öngörülen sürede ve kağıt ortamında Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri veya ilçe Sosyal Güvenlik Merkezlerine başvurmaları gerekmektedir.”


       

Bu haber 2698 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu