Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
İŞKURDAN 50 KİŞİLİK UMEM PROJESİ

İŞKURDAN 50 KİŞİLİK UMEM PROJESİ

Tarih 28.Mart.2014, 14:10

Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü aracılığı ile 50 kişi daha fabrikada kalifiye eleman olacak.Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü ve Ziylan Ayakkabı fabrikası arasında yapılan protokolle 50 kişi meslek sahibi yapılacak. 4 ay boyunca ayakkabı fabrikasında  kesici, sayaçlar, dikiş ve ilgili işçiler mesleğinde eğitim alacak kursiyerler Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün toplantı salonunda 150 kişi mülakata katıldı. Mülakata yoğun ilgi gözlenirken seçilen 50 kursiyere Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından günlük 25 TL kursiyer harçlığı verilecek, Genel sağlık sigortaları ile iş sağlığı güvenliği sigortası yatırılacak. Kursu başarıyla geçen 50 kişi fabrikada istihdam edilecek.

Konuyla ilgili Açıklamada bulunan Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda; ‘’ İstihdam’ın odak noktasında bulunan Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü düzenlediği kurslar sayesinde birçok insanı meslek sahibi yaptı. Hedeflerimiz doğrultusunda istihdam politikalarımızı en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor, kuruma kayıtlı işsizlerimizi yapılan danışmanlıklar sonucu uygun bulunan kurslara yönlendirerek meslek sahibi yapıyoruz. ‘’ dedi.


       

Bu haber 2621 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şanlıurfa

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7 bin adet patlayıcı, maytap ve parlayıcı maddeyi topladı.

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehiriçi ulaşıımı daha hızlı sağlamak ve olumsuzlukların önüne geçmek için raylı s...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu