Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
HER İŞSİZE BİR İŞ VE MESLEK DANIŞMANI

HER İŞSİZE BİR İŞ VE MESLEK DANIŞMANI

Tarih 26.Mart.2014, 12:14Şanlıurfa Çalışma ve İş kurumunda İş ve Meslek Danışmanlığı (İMD) Danışmanlık ve İşe Yerleştirme Servisi, mesleği olan veya olmayan her işsize danışmanlık hizmeti vererek vatandaşlara yol göstermeye devam ediyor 

Şanlıurfa Çalışma ve İş kurumunda İş ve Meslek Danışmanlığı (İMD) Danışmanlık ve İşe Yerleştirme Servisi, mesleği olan veya olmayan her işsize danışmanlık hizmeti vererek vatandaşlara yol göstermeye devam ediyor. Aylık ortalama 2850 kişiye danışmanlık yapan İ.M.D. birimi yaklaşık 520 iş yerine de ziyaretlerde bulunuyor. Yıllık 750 Engelli, eski hükümlü, terör mağdurları ve yakınlarına da hizmet veren birim, vatandaşların danışmanlık hizmetinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor.

 

İş ve Meslek Danışmanlığı genel ifade ile Bir bireyin kendisini tanıması, meslek ve iş dünyası hakkında bilgi sahibi olması; kendisi ile meslekler ve örgütleri karşılaştırması ve bir istihdam gelişim planı oluşturması için bireye yapılan profesyonel ve sistematik yardım etme destek sürecidir.

 

Her ay binlerce kişiye hizmet veren birimle ilgili, Şanlıurfa Çalışma ve İş kurumu İl Müdürü Necdet Karasevda; ‘’ İstihdamın önemli bir ayağını oluşturan İş ve Meslek Danışmanları, vatandaşlarımızı en iyi işi yapabileceği alana yöneltme konusunda çalışmalarına devam etmektedirler. İş ve Meslek danışmanlığının asıl amacı İşvereni doğru işçiyle buluşturmaktır. İşverenlerle birebir görüşülerek yılda 2 defa yapılan “işgücü piyasası analizini” sektörel bazda il sınırları içerisinde ihtiyaç duyulan işgücü, sektörlerin önümüzdeki dönemlerde yaşanması muhtemel sorunlar gibi durumlar araştırılarak geleceğe yönelik planlamalar yapılmaktadır.

Her işsiz veya işini değiştirmek isteyen vatandaşımız, İŞKUR’un Danışmanlık ve İşe Yerleştirme servisinden İş ve Meslek hayatına yönelik hizmetleri kesintisiz alabilir.’’ Dedi.

 


       

Bu haber 2330 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu