Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
ŞANLIURFALI GİRİŞİMCİLERE DIŞ TİCARET EĞİTİMİ

ŞANLIURFALI GİRİŞİMCİLERE DIŞ TİCARET EĞİTİMİ

Tarih 17.Mart.2014, 11:35

TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulunun organize ettiği Dış Ticaret ve Pazarlama Eğitimi Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulunun organize ettiği “Dış Ticaret ve Pazarlama Eğitimi” Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Eğitime KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Badıllı, Mithat Arhan, İl GGK Başkanı Mahmut Barut, Genç MÜSIAD Şanlıurfa Şube Başkanı Metin Kürkçüoğlu ile çok sayıda girişimci ve girişimci adayları katıldı.

Açılış konuşması yapan GGK Başkanı Mahmut Barut “Genç Girişimciler bir ülkenin gerçek zenginliğidir, 2023 hedeflerine kenetlenen Büyük Türkiye ideali, Tüm girişimcilerimizin ideali olmalıdır. Bu sebeple Genç ve Kadın Girişimcilere büyük görev düşüyor, Çok düşünmemiz, çok çalışmamız ve artık reel anlamda katma değerli ürünleri üretmenin yollarını bulmalıyız. Genç Girişimciler olarak biz bu hedefe kilitlendik, sizleri de bu çalışmaya davet ediyorum. Kalkınmaya odaklanmış genç girişimciler kurulu ekip arkadaşlarımı tebrik ediyor, Eğitimin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından eğitime geçildi. Yrd.Doç.Dr Ali İhsan Özeroğlu Girişimcilik, Satış pazarlama ve dış ticaret üzerine farkındalık oluşturacak bir eğitim gerçekleştirdi. Katılımcıların da zaman zaman müdahil olduğu interaktif şekilde devam etti. Eğitimin ardından girişimci hayat hikâyeleri dinlendi. Nasip İplik Genel Müdürü Mithat Demir dış ticaret yaparken ilk yıllarında yaşamış olduğu zorlukları anlattı ve o zorluklara dayanarak şu anki iş yaşantısına ulaştığını belirtti.

Son olarak Genel Değerlendirme yapan  ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Badıllı Zirai Aletler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Badıllı, Genç Girişimcilere ticari yaşantısından örnekler verdi. Genç girişimcilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Badıllı, Şirketinin şu anda 16 ülkeye ihracat yaptığını belirterek şirket olarak hedeflerinin daha yükselttiklerini ifade etti.


       

Bu haber 1512 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu