Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
HATİPOĞLU PİAZZALARDA COŞKUYLA KARŞILANDI

HATİPOĞLU PİAZZALARDA COŞKUYLA KARŞILANDI

Tarih 17.Mart.2014, 11:22
Ulusal televizyon kanallarında yaptığı sohbetlerin yanı sıra Ramazan ve Sahur programlarıyla son yılların en çok izlenen ilahiyatçı akademisyeni olan Nihat Hatipoğlu, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezlerinin konuğu oldu. 

 

Ulusal televizyon kanallarında yaptığı sohbetlerin yanı sıra Ramazan ve Sahur programlarıyla son yılların en çok izlenen ilahiyatçı akademisyeni olan Nihat Hatipoğlu, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezlerinin konuğu oldu. Binlerce kişinin hazır bulunduğu konuşma alanına zorlukla ulaşan Prof. Dr. Hatipoğlu,  “Bu ilgi aslında bana değil, benim anlattıklarımadır” dedi.

 

Saatlerce önce geldiler:

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlığı yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, günün ilk konferansını Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde verdi.  Saat 12.30’da başlayacak konferans için AVM’nin açılış saati olan 10.00’dan itibaren etkinlik alanı adeta hınca hınç doldu.

Büyük bir bölümünü kadınların oluşturduğu her yaş grubundan ziyaretçilerin bulunduğu alanda Hatipoğlu’nun salona girişiyle birlikte adeta alkış tufanı koptu. Etkinlik alanındaki konferans, ikinci kattaki Fast Food alanını da dolduran davetliler tarafından izlendi. Hatipoğlu’nu büyük bir dikkatle dinleyen ziyaretçiler, cep telefonlarının kameralarıyla bu anı ölümsüzleştirdiler.

 

Yaşlı ve engellilere öncelik:

 

Söyleşinin ardından aynı gün Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin de konuğu olan Hatipoğlu'nu dinlemek için sevenleri Piazza’yı erken saatlerden itibaren doldurdu. Yaşlılar ve engelliler için özel oturma gruplarının oluşturulduğu buz pisti alanındaki konferans, üst katlardan da izlendi. İzdiham sebebi ile herhangi bir kazaya meydan vermemek için yürüyen merdivenler durdurulurken Hatipoğlu’nu dinleyen bazı izleyicilerin  gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

Kendisi için kurulan platformda söyleşiye başlayan Hatipoğlu, Hz. Muhammed'in (S.A.V) hayatından kesitler anlatarak, hoşgörü ve sevgi mesajları verdi.

 

Hatipoğlu’nu daha yakından görebilmek için zaman zaman sıkıntı yaşayan ziyaretçiler, alkışlarla karşıladıkları ünlü ilahiyatçıyı yine alkışlarla uğurladılar. Peygamberler şehri Şanlıurfa’da gördüğü ilgiden duygulandığını belirten Hatipoğlu, aslında bu sevginin kendisine değil, anlattıklarına olduğunu söyledi.

Hatipoğlu, konferans alanından yine sevgi çemberi içinde güçlükle çıkabildi.

 


       

Bu haber 2504 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu