Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
BAYDEMİR; BU PARA NEREYE HARCANDI

BAYDEMİR; BU PARA NEREYE HARCANDI

Tarih 13.Mart.2014, 19:48

BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Baydemir Başbakanın Şanlıurfaya 12 yılda 17.8 katrilyon aktarıldığını hatırlatarak, Bu para nereye harcandı? Niye hala işsizlik var? dedi.BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Baydemir, Şehitlik Çamlık Düğün Salonunda  Şeddadi, Asyan, Okyan aşiretlerinin BDP’ye katılım törenine katıldı.

Büyükşehir Belediyesi eş başkan adayı Leyla Akça, Haliliye Belediyesi eş başkan adayları Bekir Benek, Sema Aişeoğlu, Eyyübiye Belediyesi eş başkan adayları Şükrü Turgut, HedibeÖtünç’ün de katıldığı törende Baydemir “İttifakımız barışın ve özgürlüğün müjdesi olur inşallah” diyerek bir konuşma yaptı.

Birlik ve beraberliğin gün geçtikçe büyüdüğünü belirten Baydemir, “Bu kent ve bu kentin nüfusu nan’a (ekmeğe) muhtaç hale getirilmek istendi. Dünyanın ve Türkiye’nin hangi kenti bütün coğrafyanın tarıma bu kadar elverişliyken nüfusundan 450 bini 48 ile pamuğa, çapaya, fıstığa gitmek zorunda kalıyor?”  diye sordu.

 

Sorularını “Türkiye’nin hangi şehri elektriği ürettiği halde köyü ve evi karanlıktadır?” diye sürdüren Baydemir, “Bu kent açısından bu bir zulümdür. Mum önce dibini aydınlatmalıdır. Önce Rıha aydınlanmalıdır. İnsanlarımızın muhtaç olmaması için önce Urfa’nın aydınlığa çıkması lazım” diye konuştu.

 

‘Bu para nereye harcandı?’

 

Başbakan’ın Urfa’da Urfa’ya 12 yılda 17.8 katrilyon aktarıldığını söylediğini hatırlatan Baydemir, “Bu para nereye harcandı? Niye hala işsizlik var? 12 yılda Urfa’ya bu kadar para harcandı ama İstanbul Marmaray için 30 katrilyon harcandı.

12 yılda Urfa için bu kadar harcandı ama İstanbul’da bir projeye bunun iki katı para harcandı. Ama inşallah sizlerin desteğiyle 30 Mart’ta yoksulluk ve yoksunluk kefeninin yırtacağız” diye konuştu

Konuşmasını Başbakan’ın Urfa mitinginde söylediklerini eleştirmekle sürdüren Baydemir, “Başbakan Urfa meydanında İstanbul’a yapacağı projeleri açıkladı. Biz Urfalıların da bütün sıkıntısı da buydu değil mi? Ve Başbakan Urfa’ya yapacağı hızlı tren için 2023 yılına kadar çalışacağını söyledi. Bekle ki gelsin. Bizi elmalı şekerle kandırmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

 

Urfa’yı tarım, tarıma dayalı sanayi ve turizm şehri olduğunun altını çizen Baydemir, yapacakları İmar Mastır Planı ile kentin gelecek 50 yılın yol haritasını çıkaracaklarını söyledi. “Hepinizin sözü yerel yönetimlerde geçecek” diyen Baydemir, “Yüzde kaçla seçilirsek seçilelim yüzde 100’ün hizmetkarı olacağız” şeklinde konuştu. Kendisine verilen desteğin Eyyübiye, Karaköprü ve Haliliye’de de beklediklerini belirten Baydemir, “Büyükşehiriyle ilçeleriyle bir ekip oluşturmamız lazım. Şeffaf denetlenebilir hesap sorulabilir bir ekip kurmamız lazım” diye konuştu.

 

Baydemir kadını baskı altında olan bir toplumun özgürlüğe kavuşma şansı olmadığını belirterek, “Kadının ezildiği bir toplumun özgürlüğe kavuşmaya şansı yoktur. Kız çocuğu olmayan ben babayım demesin. İnsana babalık duygusunu yaşatan kız evladıdır. O halde kadın ve erkek ayrımını artık bu toplum siyasette ve temsiliyette ortadan kaldıracaktır” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından BDP’ye katılanlara rozet takıldı.


       

Bu haber 2523 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ Halkların Demokratik Partisinin Şanlıurfada yapacağı mitinge Valilik yasak kararı getirdi.

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ Halkların Demokratik Partisi Suruç İlçe Teşkilatı yaptığı olağanüstü kongreyle yeni eş başkanlarını seçti


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu