Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
ŞUSİAD, BÜYÜKŞEHİR ADAYLARINI BİR ARAYA GETİRDİ

ŞUSİAD, BÜYÜKŞEHİR ADAYLARINI BİR ARAYA GETİRDİ

Tarih 11.Mart.2014, 14:52

Şanlıurfa Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayları bir araya geldi.Şanlıurfa Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayları bir araya geldi. Açılış konuşması ardından söz alan büyükşehir belediye başkan adayları projelerini açıkladı.

Şanlıurfa Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Fethi Baytekin yaptığı konuşmada Derneğin, Arap, Kürt ve Türk iş adamlarından oluşan ve her partiden temsiliyeti olan bir iş topluluğu olduğunu dile getirdi.  Baytekin, “Yeni yasal düzenleme ile büyükşehirler daha etkili bir statü kazandı. Onun için biz Şanlıurfa’da sıradan bir belediye başkanı veya encümen seçmiyoruz, tamamen yerel parlamento ve il başbakanı yetkisi ile donatılmış bir başkan seçiyoruz. Onun için ŞUSİAD olarak ilimizdeki tüm siyasi partileri bu toplantıya davet ettik, 12 milletvekilimize de davetiye gönderdik. Bazı partilerimizin buraya katılmadığını görüyoruz, katılıp katılmamaları onların kendi tasarrufudur, o takdiri size bırakıyorum” diye konuştu.  

 

Adaylar projelerini anlattı

 

Ardından Urfa Büyükşehir Belediyesi adayları sırayla konuşmalarını yaptılar.

CHP Urfa Büyükşehir Belediye Başkanı Hale Soran, Urfa’nın kent kimliğinin belirginleşemediğini belirterek, “Kent kimliklerinin belirlenmesinde en önemli unsurlarının başında sanayileşme gelmektedir” dedi.

 

Daha sonra kürsüye gelen HÜDA PAR Urfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Emin Güneş “Türkiye’de herkes her mevkiye, her makama gelebilir ama kendi kimliği ile olamaz, kimliğinden vazgeçeceksin istediğin makama geleceksin. Bu demokrasicilik oyunundan bıktık artık” diye konuştu. Av. Güneş, Van’da seçim çalışması yürüten partisinin kadın üyelerinin saldırıya uğradıklarını söyledi.

 

Saadet Partisi Urfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Bahçıvan ise, projelerini anlattı.

 

 

En son söz alan BDP Urfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Baydemir, seçim atmosferinin, Urfa’nın ve Türkiye’nin demokrasi kültüründe ileri bir adım olmasını temenni ederek konuşmasına başladı.

“Bugün itibariyle seçime 20 gün kaldı ve Urfamızdaki siyasi partiler arasındaki yarış şimdiden Türkiye demokrasi kültürüne çok büyük bir katkı sunmuştur” diyen Baydemir, diğer belediye başkan adaylarına başarı diledi.  

 

 ‘Önce kendi içimizde sulhu sağlamamız lazım’

Tüm adaylara bu konuda büyük görevler düştüğünü vurgulayan Baydemir, devamla şunları dile getirdi;

“Hepimiz bir geçmişten geliyoruz, ben kendi gözlerimle gördüm, önce bana taş atar, sonra Ahmet Başkana taş atar, sonra Hale başkana taş atar, ta ki biz taşlaşıncaya kadar. O zaman provokatörler çekilirler, biz taşlaşmayı sürdürürüz. Bu ülke bunu yaşadı, bu coğrafyanın bir daha bunu yaşamasına her şeyden önce hepimizin insan olarak karşı çıkması lazım. Bir kentin kalkınması, vizyonunu yaşama geçirebilmesi için barış olmazsa olmazdır. Bir yıldır bu kente cenaze gelmiyor, bir yıldır bu coğrafyadan batıya cenaze gitmiyor. Bugünkü barış atmosferini oluşturan Sayın Öcalan’a da buradan teşekkür ediyorum. Kim ki kardeşlik hukukunun inşa edilmesi için çaba sarf ederse Allah ondan bin kere razı olsun.”

Sulhun sadece devletle değil toplum içerisinde de sağlanması gerektiğine dikkat çeken Baydemir, “Önce kendi içimizde sulhu sağlamamız lazım. Birbirimizi kabul etmemiz lazım. Bu kentin sanayi kenti olabilmesi için kan davalarının tarihe gömülmesi lazım” dedi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

 


       

Bu haber 1829 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu