Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
BAŞBAKAN ERDOĞAN SURUÇ'TA

BAŞBAKAN ERDOĞAN SURUÇ'TA

Tarih 09.Mart.2014, 19:02

Yerel Seçimler çerçevesinde miting yapmak için Şanlıurfa gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiyenin en uzun Dünyanın ise 5. büyüklükteki sulama tüneli olan Suruç Tünelinin açılışını yapmak için Suruça geldi.Yerel Seçimler çerçevesinde miting yapmak için Şanlıurfa gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin en uzun Dünya’nın ise 5. büyüklükteki sulama tüneli olan Suruç Tünelinin  açılışını yapmak için Suruç’a geldi. 

 

İlçe merkezinde Suruç halkı ve çevre illerden gelen vatandaşlara seslenen Başbakan Eroğan,  950 bin dönüm araziyi sulayacak olan projenin önemli ayaklarından birinin açılışını yapıyoruz dedi.

Başbakan Erdoğan ”Bu yılın sonunda Atatürk Barajı'ndan Suruç Ovası'na su vermeye başlayacağız. 190 bin kişiye istihdam sağlayacak proje yaklaşık 2 kattrilyon liraya mal oldu. Tarihin akışını değiştirecek bu muhteşem proje Şanlıurfa'ya hayırlı olsun. 30 Mart'ta yeni bir başlangıcın imzasını atacaksınız. Suruç'a modern bir şehir anlayışını ancak biz getiririz. Biz kefenle bu yola çıktık. Biz millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Suruç'ta şu belediye var bu belediye var demedik. Susuzluk var dedik, geldik. Biz Suruç'un kötü şeyler ile anılmasını istemiyoruz. Güzel şeyler ile anılmasını istiyoruz. Gaziantep, sanayide, ticarete kabuğunu kırdı. Neden Şanlıurfa'da Gaziantep gibi olmasın. 2023'e kadar inşallah Yüksek Hızlı Tren'de Şanlıurfa'ya gelecek. Çözüm sürecine sımsıkı sarılalım kardeşlerim. Çözüm sürecini ilk önce siz koruyacaksınız. Bizler adımlar atmaya, tedbirler almaya devam ediyoruz.” dedi

 

Suruç'a yapılan hizmetleri anlatan Erdoğan "Ben inanıyorum ki sizler 'Daima millet daima hizmet' diyeceksiniz. Ben inanıyorum ki 'Büyük medeniyet yolunda insan, demokrasi ve şehir' diyeceksiniz. Ben inanıyorum ki sizler, belli bir zümrenin özgürlüğü için değil, tüm insanların özgürlüğü mücadelesini vereceksiniz. Onun için de bizler diyoruz ki Türküyle Kürdüyle Lazıyla Çerkeziyle Gürcüsüyle Zazasıyla Abhazıyla tek millet ve diyoruz ki tek bayrak ve diyoruz ki tek vatan ve diyoruz ki tek devlet."

Rabia işareti yapan Erdoğan, "Hep birlikte bu yolda el ele, omuz omuza yürüyeceğiz, birbirimizi Yaradan'dan ötürü seveceğiz" ifadesini kullandı.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar ve Milletvekilleri ile birlikte Suruç Tünelinin açılışını canlı bağlantı ile gerçekleştirdikten sonra Suruç’tan ayrıldı.

 

FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

 


       

Bu haber 3728 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu