Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
FAKIBABADAN KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

FAKIBABADAN KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

Tarih 07.Mart.2014, 10:22

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Fakıbaba mesajında, aile kurumunun temel taşı olan kadının eğitim düzeyi ve ekonomik gücü ile bir toplumun gelişmişlik göstergesinde önemli bir rol oynadığını belirtti.

Şanlıurfa’da kadının gücünü artırmak, toplumdaki rolünü yükseltmek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini aktaran Fakıbaba, belediye olarak bugüne kadar 1700 kadına mikro kredi verdiklerini ayrıca 7 ayrı noktada Kadın Destek Merkezleri açtıklarını hatırlattı.

Kadın Destek Merkezlerinde kadınlara yönelik kurslar, eğitim seminerleri verdiklerini dile getiren Fakıbaba, kadınları sinemaya, pikniğe, geziye götürdüklerini de vurguladı.

Fakıbaba, kadınlar günü mesajında şu sözlere yer verdi: “Kadınların toplumsal yaşamdaki konumu, o ülkenin gelişmişliğinin ve çağdaşlığının önemli bir göstergesidir. Kadının birey olamayışı ve toplumdaki statüsünün zayıflığı, kadına yönelik şiddeti de artırmaktadır. Bu nedenle kadına verilen önem ne kadar artarsa, eğitim düzeyi ne kadar yükseltilirse ve ekonomik güce kavuşması sağlanırsa işte o zaman bir ilkellik olan şiddetten kurtulmuş oluruz. Bu anlamda belediyemiz çalışmalarında kadınlar özel öneme sahip. Kadının gücünü artırmak, toplumdaki rolünü yükseltmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz ”dedi.


       

Bu haber 1465 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu