Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
BAYDEMİR, ARAPÇA ANONS HAZIRLATTI

BAYDEMİR, ARAPÇA ANONS HAZIRLATTI

Tarih 05.Mart.2014, 15:24

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Baydemir seçim otobüslerinde seslendirilmek üzere Arapça anonslar hazırlattı.Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Osman Baydemir, kentte yaşayan Arap halkına hitap etmek için bir yandan Arapça öğrenirken, diğer yandan seçim otobüslerinden Arapça anonslar hazırlattı.

Sevilen Arap sanatçılarının müziği eşliğinde hazırlanan anonsta, “Bu coğrafyanın kadim halkı; Arap kardeşlerim!..” diye seçmene seslenilirken, “Biz BDP’yiz. Biz eşitlik, adalet, kardeşlik ve halkın partisiyiz. Biz Türklerin, Arapların, Kürtlerin partisiyiz. Barış ve demokrasi için varız. Yolsuzluğa karşıyız. Yoksul ve ezilen mazlum halkların yanındayız. Size hizmet için varız. Sesinizi, gücünüzü Osman Baydemir’e verin” mesajı verildi.

Kent merkezinde özellikle Eyyübiye ve Haliliye ilçelerindeki anons araçlarından yükselen Arap müziği eşliğinde “Sözümüzdür. Diliniz, kimliğiniz, kültürünüz başımızın tacıdır. Tüm halklar kendi dilinde hizmet görecektir. Türk Türkçe, Arap Arapça, Kürt Kürtçe yan yana barış içinde hizmet görecektir” deniliyor.

Anonsta BDP adayı Osman Baydemir’in Halil’ur Rahman şehri Urfa’nın kapılarını tüm dünyaya açacağı belirtilerek, “İlginize, desteğinize layık olacağız. Huzurunuzda mahcup olmayacağız” sözü verildi. Arapça anons “Ey halklar birleşin” sözü ile bitiyor.


       

Bu haber 2253 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ Halkların Demokratik Partisinin Şanlıurfada yapacağı mitinge Valilik yasak kararı getirdi.

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ Halkların Demokratik Partisi Suruç İlçe Teşkilatı yaptığı olağanüstü kongreyle yeni eş başkanlarını seçti


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu