Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
HEDEF BİR MİLYON TON LİF PAMUK

HEDEF BİR MİLYON TON LİF PAMUK

Tarih 05.Mart.2014, 14:03

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek, Türkiye genelinde bir milyon ton lif pamuk üretiminin hedeflendiğini söyledi.Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek, Türkiye genelinde bir milyon ton lif pamuk üretiminin hedeflendiğini söyledi.

 

 Pamuğun Türkiye için Önemi ana tema ile İzmir’de düzenlenen 3. Ulusal Pamuk Zirvesi’nin ardından bir açıklama yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek,  pamuk destekleme primlerinin 50 kuruş TL’den 55 kuruş TL’ye yükseltileceği müjdesini de verdi.

Destekleme primlerinin %10 oranında arttırılmasını beklediklerini belirten Çiçek, bu artış ile birlikte Türkiye genelinde bir milyon ton lif pamuk üretimi hedeflediklerini kaydetti.

 

Türkiye’nin dünya pamuk üretiminde 2.sırada olduğunu ifade eden Çiçek, üreticinin daha da kaliteli pamuk yetiştirmesi için bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 

Çiçek aynı zamanda,  Tekstil firmalarının ithal pamuk değil de Türkiye pamuğu kullanması önerisinde de bulundu.

 

Swiss Otel Büyük Efes’te düzenlenen  Pamuğun Türkiye için Önemi”ana temalı 2. Ulusal Pamuk Zirvesi’nin olumlu geçtiğini de belirten Çiçek, Ticaret Borsası olarak da üreticinin ve sanayicinin yanında olacaklarını söyledi

       

Bu haber 1379 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu