Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
BERLİNDE GÖBEKLİTEPE KONFERANSI

BERLİNDE GÖBEKLİTEPE KONFERANSI

Tarih 05.Mart.2014, 10:53

Şanlıurfa, Dünyanın önde gelen turizm fuarlarından ITB Berlin Fuarında kentin tanıtımını yapıyor. 5 ile 9 Mart tarihleri arasında devam edecek ITB Berlin Fuarında Şanlıurfa, Göbeklitepe temalı stantla tanıtılıyor.Şanlıurfa, Dünyanın önde gelen turizm fuarlarından ITB Berlin Fuarında kentin tanıtımını yapıyor. 5 ile 9 Mart tarihleri arasında devam edecek ITB Berlin Fuarında Şanlıurfa, Göbeklitepe temalı stantla tanıtılıyor. Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, ŞURKAV ve Şanlıurfa Ticaret Sanayi Odası ortaklaşa katıldığı ITB Berlin Fuarında, standı ziyaret edenlere 8 arklı dilde Şanlıurfa’nın anlatıldığı CD’ler, kataloglar, DVD’ler ve broşürler dağıtılıyor.

Göbeklitepe’nin tanıtımı, Berlin’deki Türk Büyükelçiliği’nde yapıldı. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nin de iştirak ettiği davette, Şanlıurfa Göbeklitepe hakkında bir konferans verildi. Konferansta konuşmacılar Göbeklitepe’deki yaşamın 12 bin yıl öncesine uzandığı anımsattı. Göbeklitepe ile birlikte tarihin yeniden yazıldığı vurgulandı. Göbeklitepe’nin Türkiye için büyük bir şans olduğu ifade edildi. Göbeklitepe kazı başkanı Prof. Dr. Klaus Schmidt de, çalışmalarla ilgili katılımcılara geniş bilgiler verdi. Daha sonra Göbeklitepe Sergisi katılımcılara gösterildi. Ardından Büyükelçi Karslıoğlu, Mevlüt Çavuşoğlu onuruna sektör temsilcilerine ve Almanya’da yerleşik sivil toplum kuruluşlarına bir kokteyl verdi.

       

Bu haber 2982 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür-Sanat

SURUǒTA ÇEKİLEN AKREP DİZİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

SURUǒTA ÇEKİLEN  AKREP DİZİSİ  BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR Suruç’ta kısa video dizisi şeklinde çekilmekte olan ve internet üzerinden yayınlanan dizinin çekimleri devam ediyor...

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU 1970 yıllarında şiir yazamaya başlayan Suruç’lu şair Sait Kendirci’nın şiirlerini kitaba dönüştürme hayali İlçe Kay...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu