Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
OSMAN BAYDEMİR SURUÇ'TA

OSMAN BAYDEMİR SURUÇ'TA

Tarih 21.Şubat.2014, 22:27

BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye eş başkan adayı Osman Baydemir ve Leyla Akça Suruça gelerek seçim bürosu açılışına katıldı.
Baydemir "Şanlıurfa Ortadoğu Halklarına Model Olacaktır"BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye eş başkan adayı Osman Baydemir ve Leyla Akça Suruç’a gelerek seçim bürosu açılışına katıldı. Suruç Belediye eş başkan adayları Orhan Şansal ve Zuhal Ekmezle birlikte Aligör’deki seçim bürosu açılışının ardından Suruç’a gelerek İlçe Kaymakamlığına ziyarette bulundu.

Gittiği her ilçede mutlaka belediye ve kaymakamlığı ziyaret etme taraftarı olduğunu söyleyen Baydemir, Şanlıurfa’daki bütün ilçe ve beldeleri ile köylerinin Türkiye demokrasi kültürüne katkı sunmasını temenni etti.
Kimseye bir çakıl taşı dahi atılmadığı bir seçim atmosferi sergilediklerini belirten Baydemir, birkaç gün önce üzücü bir hadiseyle karşılaştığını ve bu konuda üzüntülerini ifade etti. Legal demokratik siyasette Gandi tarzı mücadeleyi esas aldıklarını ifade eden Osman Baydemir, son bir yıldan bu yana ülkenin tek bir noktasına cenaze gitmediğini belirterek, “Rabbim geçmişte yaşanan sorunları yaşatmasın” dedi.
Baydemir “Bu süreçte elbette yürüyüşler, açıklamalar, ses yükseltmeler olur. Ama bunun içerisine şiddet karıştırılmamalıdır. Bütün çabamız bu noktada olacak. Şayet bir yerde kastını aşıp taş atma olursa bunun karşılığı kurşun olmamalı. Yanlışa yanlışla karşılık verilmemelidir. Bu çerçevede önümüzdeki yerel seçimlerin barışın tesis edilmesine ve kentimizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sunmasını diliyorum.” Dedi.

Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi ise Baydemir’e “Söylediklerine katılıyorum. Şanlıurfa peygamberler diyarı, barışın en fazla yerleşmiş olduğu diyarlardan bir tanesidir” dedi. Kaymakam Çiftçi, “Senin yanlışın benim yanlışım, senin şiddetin benim şiddetim demeden şiddet kimden gelirse gelsin karşısındayız. Hangi makama mensup olursa olsun hiçbir makamın bir vatandaşımızın burnunun kanamasından önemli olduğunu düşünmüyorum.
Dolayısıyla bu çerçevede böyle hareket etmeye çalışıyor hizmet ediyoruz. Hiçbir yanlışı savunacak değiliz. Hepimizin yanlışa elbirliği ile karşı durmalıyız. Milletimiz ne karar verirse versin başımızın üzerinde yeri var. Kim olursa olsun herkesle çalışmaya hazırız. Barışa ihtiyacımız var” diye konuştu.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN       

Bu haber 2940 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu