Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
SGK, OSM'DEKİ USÜLSÜZLÜK İDDİASINA AÇIKLIK GETİRDİ

SGK, OSM'DEKİ USÜLSÜZLÜK İDDİASINA AÇIKLIK GETİRDİ

Tarih 21.Şubat.2014, 09:41

Sosyal Güvenlik Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından Özel OSM Ortadağu Hastanesinde yapılan usulsüzlükler nedeniyle yapılan denetimlerde 61 milyon ceza kesildiği iddiaları hakkında yazılı basın açıklaması yapıldı.Sosyal Güvenlik Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından  Özel OSM Ortadağu Hastanesinde  yapılan usulsüzlükler nedeniyle yapılan denetimlerde 61 milyon ceza kesildiği iddiaları hakkında yazılı basın açıklaması yapıldı.

 

SGK Şanlıurfa İl Müdürü Kaşif Kılıç imzalı yapılan açıklama şöyle;

 

“OSM’ye 61 Milyon Lira Ceza Şoku’ Başlığı ile yayınlanan haberde,  Şanlıurfa OSM ‘ye SGK Denetmenlerince yapılan denetleme sonrası 61 milyonluk ceza kesildiği, bu cezanın Sayıştay tarafından onaylandığı denetimi yapan SGK personeli ve eski SGK müdürünün tayin yolu ile gönderildiği ve denetleme yapan görevlilerin ise tayin yolu ile görevden el çektirme ile karşı karşıya kalmak istemeleri nedeniyle bir çok usulsüzlüğe göz yumulduğu  yaygın bir izlenim olarak dikkat çektiği’ belirtilmiştir.

 

Söz konusu haber asılsız ve uydurma olup, zira gerekçeleri aşağıda açıklanmıştır.

1- Oysa ki; Evvela bu tür cezaların, denetmenlerce yahut Kurum Müdürün tarafından verilmesi mümkün olmayıp, bu husus müdürlük bünyesindeki komisyonun görev ve yetkisindedir.

2-Hal böyle iken denetmenlerin ve/veya eski kurum müdürünün yapmadıkları ve yapma yetkilerinin dahi bulunmadığı bir ceza işleminden dolayı tayin edilmeleri yahut ,bir çok usulsüzlüğe göz yummak zorunda kaldığı iddiası alenen mantığa aykırıdır.

3- Haberdeki cezanın, Sayıştay tarafından onaylandığı yönündeki bilgi de gerçeğe aykırı ve hayal ürünüdür. Zira SGK tarafından verilen bu tür ve mahiyetteki cezalar Sayıştay’ın onamasına tabi değildir. Kaldı ki mezkur ceza henüz kesinleşmemiştir.

Kurumumuz işlem ve personeli hakkında yapılan bu asılsız, dayanaksız ve gerçeğe aykırı haberle kamuoyunda oluşan yanlış kanaatleri düzeltmek amacıyla bu basın bültenin yayınlanması zarureti hasıl olmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


       

Bu haber 1556 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şanlıurfa

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7 bin adet patlayıcı, maytap ve parlayıcı maddeyi topladı.

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehiriçi ulaşıımı daha hızlı sağlamak ve olumsuzlukların önüne geçmek için raylı s...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu