Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
FAKIBABA; KONUTLARININ SATIŞINA BAŞLANDI

FAKIBABA; KONUTLARININ SATIŞINA BAŞLANDI

Tarih 20.Şubat.2014, 14:40

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, belediyenin 3 ayrı noktada yaptırdığı konutlarındaki daire fiyatlarının Türkiyenin en ucuz evleri olduğunu söyledi.Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, belediyenin 3 ayrı noktada yaptırdığı konutlarındaki daire fiyatlarının Türkiyenin en ucuz evleri olduğunu söyledi.Toplam 2250 dairenin bitme aşamasına geldiğini belirten Fakıbaba, belediyenin taşeron işçilerine, belediye personeline ve vatandaşlara yönelik yaptırdığı daire fiyatlarının 65 bin lira ile 120 lira arasında değiştiğini ifade etti.

 

EDESA KENT KONUTLARININ SATIŞINA BAŞLANDI

 

Yenice Bölgesindeki 351 konutun yapılmış durumda olduğunu ve burada toplamda 1248 daire yapacaklarını hatırlatan Fakıbaba, “Yenice Bölgesindeki şuan 3. etap evlerinin satışına başladık. 2+1 daireleri 67 bin liraya satıyoruz. 22 bin lirasını peşin alıyoruz. 45 bin lirasını da tapu tesliminde tahsil edeceğiz. Müracaatların 28 Şubata kadar yapılması gerekiyor. 3+1 odalı dairelerin fiyatı ise 85 bin lira olacak. Bir de Maşuk’da 600 konutumuz var. Dağ eteğinde 300’ün üzerinde konutumuz var. Yani toplam 2200, 2250 civarında konut yapımını gerçekleştiriyoruz. Ben inanıyorum ki gelen arkadaşlarımızda bunu devam ettireceklerdir. “dedi

 

“HER AİLE BİR EV DEDİK YAPIYORUZ”

 

Şanlıurfa’da yaşayan her ailenin bir evi olacağına dair verdikleri sözü tuttuklarını dile getiren Fakıbaba konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yani basında çıkıyordu. Özellikle Ulusal basında Urfa’da konut fiyatları çok yüksek falan oysa benim gibi normal bir insanın oturacağı evlerin fiyatını Türkiye’de en ucuz şekle getirildi. Yani 110 milyara, 120 milyara, 67 milyara yani benim oturacağım evler var. Yani bu Türkiye’de en düşük fiyatlar bunlar ve biz belediye olarak da böyle bir iddiayı ortadan kaldırdığımız için gerçekten ben arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yani bu konut hamlesi mutlaka bizden sonra da Allah’ın izniyle devam edeceğine inanıyorum. Vatandaşları davet ediyorum. Gelsinler 67 liraya ne kadar güzel evler var. Pırıl pırıl gelsin vatandaşlarımız görsünler. Gerçekten bu paraya başka yerde bu fiyata ev bulmak imkânsız. Özellikle, ev almak ev ihtiyacı olan arkadaşlarımızı buraya bekliyoruz.


       

Bu haber 1526 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu