Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
BDP'NİN URFA BÜYÜKŞEHİR ADAYI BAYDEMİR

BDP'NİN URFA BÜYÜKŞEHİR ADAYI BAYDEMİR

Tarih 26.Aralık.2013, 13:38

BDP'nin 29 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Şanlıurfa'dan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i aday gösterdi.2004 yılında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Osman Baydemir, 2 dönemdir bu görevi sürdürüyor. BDP'deki 2 dönem kuralı ve Diyarbakır'da kadın kotasının uygulanarak BDP'nin Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak'ın aday gösterilmesi ile Baydemir, partisi tarafından tanınan bir isim olması nedeniyle ikna edilerek Şanlıurfa'da Ak Parti 'nin adayı olan Eski Vali Celalettin Güvenç'e karşı yarışacak. BDP, Şanlıurfa'da Ak Parti'nin adayını açıklamasını beklemiş ve Ak Parti'nin Vali Celalettin Güvenç'i aday göstermesi üzerine bu kent üzerine yoğunlaşarak bazı popüler isimler üzerinde durmuştu. Önce Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'a teklif götüren BDP, daha sonra Osman Baydemir ve Feridun Yazar isimleri üzerinde yoğunlaştı, sonunda Baydemir'in partiden gelen görevi kabul etmesi ile aday kesinleşti.


       

Bu haber 3796 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ Halkların Demokratik Partisinin Şanlıurfada yapacağı mitinge Valilik yasak kararı getirdi.

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ Halkların Demokratik Partisi Suruç İlçe Teşkilatı yaptığı olağanüstü kongreyle yeni eş başkanlarını seçti


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu