Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
SURUÇ'TAN KOBANİYE İNSANİ YARDIM GÖNDERİLDİ

SURUÇ'TAN KOBANİYE İNSANİ YARDIM GÖNDERİLDİ

Tarih 03.Ekim.2013, 14:21

Suruç Mürşitpınar Sınır Kapısından Suriye’nin Aynel-Arap (Kobani) bölgesine insani yardım götürülmesi kararının ardından toplanan yardımlar Kobaniye gönderildi.İçişleri Bakanlığının onayıyla Kızılay tarafından Suruç Mürşitpınar Sınır Kapısından Suriye’nin Aynel-Arap (Kobani) bölgesine insani yardım götürülmesi kararının ardından toplanan yardımlar Kobaniye gönderildi. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi başkanlığında kurulan yardım komisyonu çalışmalarını tamamlayarak Kızılay aracılığıyla Kobani bölgesine ilk olarak 15  kamyon İnsani Yardım Malzemesi gönderdi.

Yardım komisyonu İnsani Yardımların tasnif, yükleme ve teslim anında hazır bulunurken, Suriyeli vatandaşlara Suruç Mürşitpınar Sınır Kapısından insani yardım gönderilmesi Suruç Halkı ve kobani halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Suriye’deki iç karışıklık ve savaş hali nedeniyle mağdur olan insanlara yardım etmenin önemine dikkat çeken Kaymakam Abdullah Çiftçi mağdur insanlara yardım etmenin insani bir değer olduğunu söyledi.
 
Sınır hattından Türk Kızılayı kamyonlarından Suriye tarafındaki kamyonlara nakledilen insani yardım malzemelerinden ilk yardım paketini kendi elleriyle Hilal-i Ahmer (Suriyedeki Kızılay) Yardım Cemiyeti Başkanı Mahmut Mustafa Ömer Faruk’a veren Kaymakamı Çiftçi “Devletimiz dünyanın her yerinde yardıma muhtaç olan insanlara yardım götürmeyi prensip edinmiştir. Böyle bir devletin temsilcileri olarak yine kardeşlerimizin olduğu Kobani bölgesine Kızılay vasıtasıyla toplanan insani yardım malzemelerini daha önceden tespit ettiğimiz Hilali Ahmer Yardım Cemiyetine teslim ettik. İnsani Yardım malzemelerinin yerine ulaşması için çok hassas bir çalışma yürüterek malzemelerin teslimini sağladık bundan sonra da yardım komisyonu üyesi arkadaşlarımızla aynı hassasiyetle çalışmamızı sürdüreceğiz.
Ayrıca Kobani heyetinden İnsani Yardımların doğru kişilere ulaştırılması konusunda azami gayret ve hassasiyet göstermelerini istedik. Yardımların bu aşamaya gelmesinde ve Sınır kapısının yardımlara açılmasında Sayın Bakanımız Faruk Çelik ve Sayın Valimiz Celalettin Güvenç’in büyük gayret ve emekleri var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


       

Bu haber 2471 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu