Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
KAYMAKAM ÇİFTÇİ; KARDEŞLERİMİZE İNSANİ YARDIM ULAŞTIRACAĞIZ

KAYMAKAM ÇİFTÇİ; KARDEŞLERİMİZE İNSANİ YARDIM ULAŞTIRACAĞIZ

Tarih 18.Eylül.2013, 09:35

Suriyede uzun zamandan beri süren savaş ortamından etkilenen ve diğer sınır kapılarından insanı yardımın ulaştırılması mümkün olmayan kobani bölgesine insani yardım yapılabilmesi için izin alındı.Suriye’de uzun zamandan beri süren savaş ortamından etkilenen ve diğer sınır kapılarından insanı yardımın ulaştırılması mümkün olmayan kobani bölgesine Mürşitpınar sınır kapısından insani yardım yapılabilmesi için izin alındı.

Kızılay tarafından toplanacak insani yardımların Kobani’de ki yardım kuruluşu Hilali Ahmer Cemiyetine teslim edilerek savaş ortamındaki mağdur kişilere ulaştırılması planlanıyor.

Konu ile ilgili açıklama da bulunan Suruç Kaymakam Abdullah Çiftçi yaptığı açıklamada, Kobani’ye yardım götürmek için halkın talebini Valiliğe iletmemiz üzerine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in girişimleri, Bakan Faruk Çelik’in destekleri ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'in onaylarıyla Kobani’ye yardım götürülmesi talebinin Hükümet tarafından uygun görüldüğünü söyledi.

Kaymakam Abdullah Çiftçi “ Bu konuda her türlü siyasi görüşün üzerinde tamamen insani ölçülerde ve insani değerler çerçevesinde devletimiz ve hükümet yetkilileri daha önce olduğu gibi dünyanın her yerinde yardıma muhtaç olan insanlara yardım götürmeyi prensip edinmiştir. Böyle bir devletin temsilcileri olarak yine kardeşlerimizin olduğu karşı Kobani bölgesine Kızılay marifetiyle yardım götüreceğiz. Tamamen devlet kontrolünde olan insani yardımın en iyi şekilde yerine ulaşması için gerekli bütün gayret ve hassasiyet gösterilecektir. Bu yardımın yapılabilmesi için çaba gösteren bu aşamaya gelmesinde emekleri geçen başta Sayın Valimiz Celalettin Güvenç’e Sayın Bakanımız Faruk Çelik’e ve İç İşleri Bakanımız Muammer Güler’ teşekkür ediyorum inşallah bu yardımların gitmesi neticesinde Kobani’de ki mağdur durumda olan insanların mağduriyeti nispeten giderilmiş olacaktır” dedi.


       

Bu haber 1700 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu