Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruç ta Anadil Eylemi Yapıldı.

Suruç ta Anadil Eylemi Yapıldı.

Tarih 09.Eylül.2013, 15:08

Suruç BDP İlçe binasında bir araya gelen BDP İlçe yönetimi, kadın hareketi, Suruç Belediye Başkan Vekili Hülya Demir, Aligör Belediye Başkanı İ.Halil Parıldar, Belediye meclis üyeleri, İl meclis üyeleri, ve vatandaşlar anadil eğitimi hakkı için Suruç Cumhuriyet Meydanına yürüyerek burada Anadil eylemi yaptı.Suruç BDP İlçe binasında bir araya gelen BDP İlçe yönetimi, kadın hareketi, Suruç Belediye Başkan Vekili Hülya Demir, Aligör Belediye Başkanı İ.Halil Parıldar, Belediye meclis üyeleri, İl meclis üyeleri, ve vatandaşlar anadil eğitimi hakkı için Suruç Cumhuriyet Meydanına yürüyerek burada Anadil eylemi yaptı.

Suruç BDP İlçe Başkanı Salih Şahin yaptığı açıklamada artık varlığımız hiçbir halka armağan etmeyeceğiz dedi. Başkan Salih Şahin “AKP hükümetine sesleniyoruz bir halkın dilini, kültürünü yok sayamazsınız okullarda derhal andımız kaldırılsın, anadilde eğitim hakkımız güvence altına alınsın bu barış sürecinde AKP hükümeti hiçbir adım atmamış tam tersine yok sayma asimile etme kürtleri görmemezlikten gelme gibi tam bir savaş politikası izlemektedir. Bundan dolayı gerilla yurt dışına çıkışları durdurmuş AKP hükümetinin adım atmasını beklemektedir. Bizler bu hakları alana kadar alanlarda olacağız” diye konuştu. Daha sonra oturma eylemine geçen grup olaysız bir şekilde dağıldı.

       

Bu haber 2675 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu