Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruç Kaymakamı Mahalle ve Köy Muhtarlarıyla Biraraya Geldi.

Suruç Kaymakamı Mahalle ve Köy Muhtarlarıyla Biraraya Geldi.

Tarih 06.Eylül.2013, 09:04

Suruçtaki görevine başlayan Kaymakam Abdullah Çiftçi ilçedeki çalışmalarına süratli birşekilde başladı.İlçede görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla düzenlenen toplantıda bir araya gelen Kaymakam Çiftçi muhtarlarla durum değerlendirmesi yaparak görüş alış verişinde bulundu.

İlçede Kaymakamın olmayışı nedeniyle oluşan bir boşluğun hissedildiğini belirten Kaymakam Abdullah Çiftçi belli bir plan çerçevesinde süratle hareket edip ilçedeki problemleri imkanlar çerçevesinde ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Köylerdeki devletin temsilcileri olarak muhtarlara da çok iş düştüğünü kaydeden Kaymakam Çiftçi, yeni çıkan Büyükşehir Belediye Yasası ile birlikte köy muhtarlıklarının mahalle statüsüne geçmesiyle Büyükşehir belediyesi hizmet alanına gireceğini, Özel idareler ve Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin kapanacağını ifade ederek kısıtlı yedi aylık bir zamanın bulunduğunu bu sürenin en iyi şekilde kullanılması gerektiğini belirtti.

Kaymakam Abdullah Çiftçi konuşmasında “Suruç’ta kaymakamsızlıktan dolayı 2 yıldır bir zaman kaybı yaşandı. Her ne kadar daire amirlerimiz her biri kendi dairesini en iyişekilde temsil etse dahi Kaymakamlık makamı devleti temsil etme bakımından farklıbir makam boş kalmasının eksikliği hissediliyor. Taleplerin yukarıya iletilmesi konusunda kısmi sıkıntılar yaşanmış olabilir bizler elimizden geldiğince sizin taleplerinizi ve görüşlerimizi yukarıya ileteceğiz. Özel İdarenin ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yürürlüğünü sürdürdüğü süreyi en iyi şekilde kullanacağız. Taleplerimizi yüksek sesle dillendirip ihtiyacımız olan kaynakları elde ederek ilçemizdeki problemlerini muhtarlarımızın da desteğiyle çözüme kavuşturma gayretinde olacağız” dedi.

Soru cevap şeklinde yapılan toplantıya Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Daire amirleri köy ve mahalle muhtarları katıldı.


       

Bu haber 1803 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu