Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
CHP İl Başkanlığından da İşkur'a Tepki Geldi

CHP İl Başkanlığından da İşkur'a Tepki Geldi

Tarih 15.Ekim.2012, 16:31

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkan Vekili Mehmet Özçelik, İşkur kanalıyla işe alınan vatandaşların torpilli olmadığı ve AKP’ye üye olmadıkları için işe alınmadıklarını iddia etti.Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkan Vekili Mehmet Özçelik, İşkur kanalıyla işe alınan vatandaşların torpilli olmadığı ve AKP’ye üye olmadıkları için işe alınmadıklarını iddia etti.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Vekili Mehmet Özçelik, parti binasında yapmış olduğu basın açıklamasında  torpilli olmayan ve AKP’ye üye olmayan işçilerin ve vatandaşların işe alınmadığı iddiasında bulunarak bu kişiler hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını istedi.

Konu ile ilgili düşüncelerini aktaran Özçelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu işin başında ve işe alınacak olan işçilere ilk önce AKP’ye üye olmalarını ve üye olduktan sonra ancak işe alınabileceklerini ifade etti.

Özçelik; Özellikle, Şanlıurfa, Suruç ve Ceylanpınar ilçelerinde alınacak işçilerin işe alınmadığını gören insanlar Kaymakamlık binasına yürüdüklerini ve burada bulunan insanlara tepki gösterdiklerini işe alınan kişilerin yabancı oldukları Urfalı, Ceylanpınarlı yada Suruç’lu olmadıklarını ifade ederek bu insanların mağdur edildiğini söyledi.

İl Başkanvekili Özçelik’ten sonra konu ile ilgili düşüncelerini aktaran CHP Şanlıurfa Basın Birim Sorumlusu Sinan Atma ise “Son günlerde hükümet tarafından elektrik, doğalgaz ve akaryakıt başta olmak üzere yapılan zamlar vatandaşı daha da mağdur etmiştir. Buna karşılık hükümetin İşkur vasıtasıyla işe almayı planladığı işlerde ise torpil gerekmektedir. Ekonomik zorluklarla ayakta kalmaya çalışan vatandaşlar asgari ücretli bir işe girebilmek için torpil bulmak zorundadırlar ve bu şekilde insanlarımız mağdur edilmektedirler” ifadelerini kullandı.


       

Bu haber 2810 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şanlıurfa

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7 bin adet patlayıcı, maytap ve parlayıcı maddeyi topladı.

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehiriçi ulaşıımı daha hızlı sağlamak ve olumsuzlukların önüne geçmek için raylı s...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu