Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruç'a Kütüphane Müjdesi

Suruç'a Kütüphane Müjdesi

Tarih 08.Eylül.2012, 15:52

Merter Platformu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilecek projeyle Suruç ve Ceylanpınar ilçelerinde yeni kütüphaneler açılıyor.Merter Platformu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilecek projeyle Suruç ve Ceylanpınar ilçelerinde yeni kütüphaneler açılıyor.

Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök yaptığı açıklamada kütüphanelerin, kitap, internet erişimi, bilgisayar ve zeka geliştirici materyalleriyle birkaç farklı misyonu taşıdığını belirterek, esas amaçlarının kütüphaneyle çocukları kitaba yakınlaştırmak ve kitabı sevdirmek olduğunu kaydetti.
Projenin özel ve kamu işbirliğiyle hayata geçirildiğini dile getiren Gök, imzalanan protokolle,  2 ‘si Şanlıurfa’da (Ceylanpınar, Suruç’ta) olmak üzere Türkiye genelinde toplam  30 kütüphane oluşturulacağını söyledi..
Kasım ayında tamamalanması planlanan kütüphanelerde Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu, 100 temel eserlerinden Suruç'ta 1500 kitap, Ceylanpınarda 1500 kitap olmak üzere toplam 3000 kitap bulunacaktır.

       

Bu haber 2968 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu