Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Elektrik Problemi Masaya Yatırıldı

Elektrik Problemi Masaya Yatırıldı

Tarih 07.Ağustos.2012, 21:46

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, kaçak elektrik ve elektrik dalgalanmaları sorununun sadece OSB’nın değil, Şanlıurfanın genelinde yaşanan bir sorun olduğunun altını çizdi. 

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda 2. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç başkanlığında toplandı. Toplantı gündeminde Şanlıurfa’nın enerji sorununun çözümüne yönelik proje ve planlarla birlikte, 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgesi enerji kesintileri ve dalgalanmalarının önlenmesi konuları yer aldı.

 

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, kaçak elektrik ve elektrik dalgalanmaları sorununun sadece OSB’nın değil, Şanlıurfa’nın genelinde yaşanan bir sorun olduğunun altını çizdi. TEİAŞ, DEDAŞ yetkililerinin de toplantıda hazır bulunması münasebetiyle Şanlıurfa’nın kaçak elektrikle mücadele kapsamında samimi bir şekilde çalışılmasını söyleyen Vali Güvenç, “Bizlere de bu konuda çok iş düşüyor ama kaçak elektrikle mücadelede en önemli unsur TEİAŞ ve DEDAŞ görevlilerinin üzerlerine düşen vazifelerini samimi bir şekilde gerçekleştirmeleridir” dedi.

 

Vali Güvenç DEDAŞ yetkililerine hitaben şöyle: “Çok kaliteli mühendislerle çalışacağınıza

samimi ve dürüst teknikerlerle çalışın. Kaçakla mücadelede daha etkin rol alın. Bize samimi ve özverili çalışan insanlar lazım. Bu memleketin insan kaynakları çok geniş. Dürüst çalışmayan varsa çıkarın, gerekirse hizmet alımı gerçekleştirin ve samimi ve dürüst çalışan personel ile çalışın. Bu konuda hem çalışanların; hem de kaçak elektrik kullanan vatandaşlarımızın vicdanlarına sesleniyorum” dedi.

 

Kaçağın üstüne gidilecek

 

Kaçakla mücadeleyi bırakmayacaklarını kaydeden Vali Güvenç, “Kaçakla mücadelede

elimizden geleni yapacağız. Kararlılıkla kaçakla mücadelede sonuna kadar gideceğiz” dedi.

Daha sonra Vali Güvenç, DEDAŞ ve TEİAŞ yetkililerinden yapılacak hat yenileme,

iyileştirme çalışmaları ve kaçakla mücadelede izlenecek olan yol haritası hakkında bilgi aldı.

Şanlıurfa da yapılacak olan trafolar ve enerji hatlarının dağılımları, yapım süreçleri, maliyetleri hakkında da yetkililer tarafından Vali Güvenç’e veriler sunuldu.

 

Yatırım artacak enerji altyapısı oluşturulmalı

 

Hükümetin açıkladığı teşvik paketi ile birlikte 6. Bölgede bulunan Şanlıurfa’ya yatırımcının

yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Vali Güvenç, “Şanlıurfa’ya gelecek yatırımlarımız 3–4 kat artacak buna göre ilgili kurumlarımız OSB’mizin enerji altyapısını oluşturmaları gerekmektedir. Bu konuda OSB’de yer alan iş adamlarımız ve üreticilerimiz zaten mevcut enerji dalgalanmalarından dolayı sıkıntılarını dile getirdiler. Bu konuda hazırlıklarımızın tamamlanarak yatırımcı firmalarımız ve mevcut firmalarımızın sorun yaşamamaları için çalışmalar hızlandırılmalı. Bir yol haritası hazırlanmalı” dedi.

 


       

Bu haber 1607 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şanlıurfa

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7 bin adet patlayıcı, maytap ve parlayıcı maddeyi topladı.

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehiriçi ulaşıımı daha hızlı sağlamak ve olumsuzlukların önüne geçmek için raylı s...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu