Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Kobanide askeri hareketlilik

Kobanide askeri hareketlilik

Tarih 26.Temmuz.2012, 22:32

Suruç'un Mürşitpınar Köyünde bulunan 2. Hudut Tabur Komutanlığında askeri hareketliliğin arttığı gözlenirken, zırhlı araçların yerleştirileceği bölgelerde iş makineleri ile zemin düzeltme çalışması yapılmaya başlandı.Suriye'da askeri hareketlilik artmaya başladı. Suruç'da Mürşitpınar Köyü’nde bulunan 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’nda askeri hareketliliğin arttığı gözlenirken, zırhlı araçların yerleştirileceği bölgelerde iş makineleri ile zemin düzeltme çalışması yapılmaya başlandı.

İç karışıklık nedeniyle kontrolün PYD'ye geçtiği bildirilen Suriye’nin en önemli kentlerinden Halep’in Kobani İlçesi’ne bağlı Ayn-El Arap Kasabası’nın karşısında bulunan Suruç’ta, son günlerde askeri sevkıyat ve hareketlilik artmaya başladı. TIR’larla sık sık zırhlı araçların taşındığı bölgede, sıfır noktadaki Suriye’yi gören alanlarda iş makineleri ile zemin düzeltme çalışması yapılıyor. 

Sınırdaki nöbet kulübelerinden sürekli Suriye’yi gözleyen askerler gelişmeleri üstlerine bildirirken, bölgeye getirilen ve 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’nın garajlarında bekletilen füze rampaları ve diğer zırhlı araçların, bölgede yapılacak zemin düzeltme çalışmalarının ardından konuşlandırılacağı öne sürüldü.

’GECELERİ UYUYAMIYORUZ’

Askeri hareketliliğin yoğunlaştığı Mürşitpınar Köyü’nde oturan vatandaşlar da, gelişmeleri yakından takip ediyor. Köyde oturan vatandaşlar, özellikle geceleri Suriye tarafından sürekli ateşlenen silah seslerinin kendilerini endişelendirdiğini ve uyuyamadıklarını belirterek, "Geceleri sürekli silahlar sıkılıyor. Bazı geceler ise sazlı sözlü eğlence eşliğinde silahlar sıkılıyor. Bizim tarafımıza da, sürekli asker ve zırhlı araçlar getiriliyor. Gelişmeleri biz de endişeyle takip ediyoruz, inşallah savaş çıkmaz" dedi.

Suruç’un yanı sıra Şanlıurfa’nın Suriye sınırındaki Akçakale, Birecik ve Ceylanpınar ilçelerinde de askeri önlemlerin artırıldığı bildirildi.

Kaynak: Vatan

       

Bu haber 2520 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu