Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
ANİYAD'dan Kınama

ANİYAD'dan Kınama

Tarih 26.Temmuz.2012, 14:56

Şanlıurfa'da bir baba tarafından bıçakla rehin alınan 6 yaşındaki çocuğun haberini yapan basın mensuplarına yapılan çirkin saldırıyı Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği sert dille kınadı.Şanlıurfa'da bir baba tarafından bıçakla rehin alınan 6 yaşındaki çocuğun haberini yapan basın mensuplarına yapılan çirkin saldırıyı Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği sert dille kınadı.

Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği  (ANİYAD) Genel Başkanı Ahin Güneş imzası ile yapılan yazılı açıklamada:

"Başta Doğan Haber Ajansı'nda görev yapan muhabir arkadaşlarımızın uğradığı menfur ve seviyesiz saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kamuoyunun ortak sesi olan basın camiasına ve emekçilerine yönelik bu seviyesiz saldırıyı nefretle kınıyoruz. Unutulmamalı ki, gazetecilerin tüm bilgi kaynaklarına, haber değeri taşıyan bilgiye serbestçe ulaşma ve kamu yaşamını belirleyen, halkı ilgilendiren tüm olayları izleme, araştırma hakkına sahip olduğunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz.

Şanlıurfa merkeze bağlı Koruklu Beldesi'nde kendi çocuğunun boğazına bıçak dayayarak rehin alan bir babanın haberini alan Doğan Haber Ajansı'na mensup muhabir arkadaşlarımız olay yerine gitmiş. Olayı görüntüleyip habere dönüştürmek istemiştir.

Ancak, olay yerinde güvenlik güçleri olduğu halde, çocuğunu rehin alan babanın yakınları muhabir arkadaşlarımıza saldırmış, kameralarını kırmaya çalışmıştır. Bununla da yetinmeyen söz konusu kimseler ajansın aracına zarar vermiştir.

Arkadaşlarımız sağduyulu davranıp, tepki vermemiş görevlerini ifa etmeye çalıştır.  Amacı ve işi sadece haber yapmak olan bu özverili emekçilere yapılan bu çirkin saldırı ve davranışları ANİYAD olarak esefle karşılıyor, şiddetle kınıyoruz.

Meslektaşlarımıza ve çalıştıkları kurumlarına tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür nahoş olayların bir daha tekrarının yaşanmamamsını temenni ediyoruz " dedi.


       

Bu haber 2153 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şanlıurfa

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7 bin adet patlayıcı, maytap ve parlayıcı maddeyi topladı.

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehiriçi ulaşıımı daha hızlı sağlamak ve olumsuzlukların önüne geçmek için raylı s...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu