Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Bakan Çelik ve Vali Okutan Barış Yemegine Katıldı

Bakan Çelik ve Vali Okutan Barış Yemegine Katıldı

Tarih 21.Nisan.2011, 18:29

Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Merkeze bağlı Kalecik Köyünde düzenlenen Barış Yemeğine katıldı. Şanlıurfa’da temaslarını sürdüren Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile birlikte sabah saatlerinde ŞUTSO’da yapılan toplantıya katıldı.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin’in, verdiği sunumu dinleyen Bakan Çelik, Şanlıurfa’nın sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.

Bakan Çelik’e Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan da Şanlıurfa ile ilgili bilgiler verdiği toplantıda Sabri Ertekin, ekonomik yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

Şanlıurfa’lı işadamlarının da katıldığı toplantıda Bakan Faruk Çelik, kentlerin ve Türkiye’nin sorunlarının belli olduğunu ifade ederek, “Gönül birliği, el birliği ve sürekli dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yok. Bundan sonra da tüm STK’larla süreci değerlendirip taleplerini programlandırıp tarihlerini belirleyeceğiz. 2012, 2013 ve 2014’lü yıllarda hangi projenin hangi tarihte bitirileceğini herkes bilecek” dedi.

Toplantının ardından Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Merkeze bağlı Kalecik Köyü’nde Aslanoğlu ve Çiftçi aileleri arasındaki kan davasını sonlandıran barış yemeğine katıldı.

Köy meydanında kurulan çadırlar ve evlerde oturan vatandaşlarla tokalaşan Bakan Çelik ve Vali Okutan burada birer konuşma yaparak, kan davasının sakıncalarını anlattı.

İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu’nun da kan davasının, sakıncalarını dini boyutuyla anlattığı barış yemeğinde her iki ailenin üyelerini edilen duaların ardından Bakan Çelik ve Vali Okutan barıştırdı.

Barış yemeğinin ardından Bakan Çelik ve Vali Okutan Memur Sen Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret etti.

 

 

 


       

Bu haber 4139 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şanlıurfa

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7 bin adet patlayıcı, maytap ve parlayıcı maddeyi topladı.

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehiriçi ulaşıımı daha hızlı sağlamak ve olumsuzlukların önüne geçmek için raylı s...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu