Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Öğrenciler E-Kayıt Sistemiyle Okula Kaydedilecek

Öğrenciler E-Kayıt Sistemiyle Okula Kaydedilecek

Tarih 23.Haziran.2012, 17:49


4+4+4 yeni eğitim sistemiyle eğitim süresi zorunlu ancak kesintili olarak 12 yıla çıkarıldı.4+4+4 yeni eğitim sistemiyle eğitim süresi zorunlu ancak kesintili olarak 12 yıla çıkarıldı. 4+4+4 olarak bilinen sistem önümüzdeki öğretim yılında uygulamaya konuluyor. Yeni sisteme göre 30 Eylül 2012 tarihinde 66 ayını dolduran her çocuk e-okul sistemi üzerinden 1. sınıfa otomatik olarak kaydedilecek. E-okul sistemi öğrenciyi Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgilerine göre en yakın ilköğretim okuluna kaydedecek.  İl ve ilçe Milli Eğitim müdürlüklerinin ilk,orta ve liselerin hangi okullarda olacağını belirleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından devreye girecek sistemle öğrenciler e-kayıt sistemiyle otomatik olarak okula kaydedilecek. Öğrencilerin kayıt işlemleri adresleri baz alınarak en yakın okula yapılacak.


       

Bu haber 2357 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 2016 sonuçları açıklandı.

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) İnternet sayfasında yer alan 2016 Yılı Sınav Takvimi’nde güncelleme yapıl...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu