Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruçta YSK Vetosuna Protesto

Suruçta YSK Vetosuna Protesto

Tarih 21.Nisan.2011, 16:19

YSKnın, Emek ve Özgürlük Bloğu Bağımsız Milletvekillerinden 12 sine yönelik veto kararı Suruçta yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.YSK’nın, Emek ve Özgürlük Bloğu Bağımsız Milletvekili adaylarından 12’ sine yönelik veto kararı Suruç’ta yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

 

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ve kepenklerinin kapatıldığı ilçede grubun çarşı merkezine girmesine izin verilmedi. İzinsiz yürüyüşte Hakkari ve Diyarbakır’da Demokratik Çözüm çadırlarına yapılan saldırılar kınanırken “İmamın ordusu defol”, “Biji Serok Apo”, “PKK halktır halk burada” “Şehitler ölmez” “Baskılar bizi yıldıramaz” şeklinde sloganlar atıldı.  

Yapılan basın açıklamasında

 

“ AKP’ imamın ordusunu ve YSK’yı de arkasına alarak 18 Nisan da Kürt siyasi soykırımına ortaklaşa yaptıkları operasyonu artık Kürt halkına yönelik bir tahrik olarak görüyoruz.

Kürt halkı sürekli barış istemiş ve pratikte de demokratik eylemlerle tepkilerini ortaya koymuştur.

Hiçbir zaman demokratik ve haklı istemlerinden başka istemleri olmamıştır. Ama maalesef Kürt halkının demokratik ve meşru taleplerine karşı AKP hükümeti ve imamın ordusu her zaman tutuklama, saldırı ve operasyonlarla cevap vererek Kürt halkının sabır sınırlarını zorlamışlardır…

Hiçbir ideoloji ve inançta bu kadar hile ve oyun yoktur. Ancak ve ancak AKP zihniyetinde vardır. Halkı kandırma iradesizleştirme iktidar hırsı ile her türlü hileyi mübah görme ve bunun üzerinde meşruluğunu ettirme ancak bu hükümette görülmüştür.

Hatta bu hırsı uğrunda Bismil’de 26 yaşında ki Kürt genci İbrahim Oruç’u katletmişlerdir. Ve bu olaylar bu gün 3. gününe girmiştir. Ama Recep Erdoğan’dan hala ses yoktur. Adeta kör sağır ve dilsizdir.  AKP bilmelidir ki geçmişimiz en iyi referansımızdır.  Baskılar ve ölümler bizi yıldıramaz ve sindiremez. AKP’den önceki hükümetlerde kaybettikleri zaman hırçınlaşıyorlardı ve saldırganlaşıyorlardı. AKP de bittiğini gördüğü için saldırganlaşıyor. “ denildi.

 

Grup güvelik güçleri tarafından yürüyüşüne izin verilmediğini için 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdi. Daha sonra Demokratik Çözüm Çadırına doğru yürüyerek olaysız bir şekilde dağıldı.


       

Bu haber 2881 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ Halkların Demokratik Partisinin Şanlıurfada yapacağı mitinge Valilik yasak kararı getirdi.

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ Halkların Demokratik Partisi Suruç İlçe Teşkilatı yaptığı olağanüstü kongreyle yeni eş başkanlarını seçti


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu