Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruç Lisesi Tarih Oluyor

Suruç Lisesi Tarih Oluyor

Tarih 12.Haziran.2012, 23:19

Düz liselerin anadolu liselerine dönüştürme projesiyle Suruç'un ilk Lisesi olan Suruç Lisesi de bu genelgeyle tarihe karışıyor 

Milli Eğitim Bakanlığının 2010 yılında yayınladığı genelgeyle düz liseler Anadolu Lisesi statüsü alıyor. Düz liselerin anadolu liselerine dönüştürme projesiyle Suruç’un ilk Lisesi olan Suruç Lisesi’ de bu genelgeyle tarihe karışıyor. Gelecek eğitim döneminde Gap Anadolu Lisesi adı altında eğitim öğretime devam edecek okul, Suruç’ta onbinlerce mezun verdi.

 

Suruç Lisesinin Tarihçesi 


Suruç Lisesi, Suruç şehir merkezinde bulunan ve şimdiki Namık Kemal İlköğretim Okulu yeni binasının bulunduğu yerde ve Halkevi olarak kullanılan binada 1952 yılında “Suruç Ortaokulu” olarak kurulmuştur. Aynı binada, 1969-1970 öğretim yılından itibaren de lise kısmı da açılarak “Suruç Lisesi” adını almıştır. Suruç Cumhuriyet mahallesinde 1974 yılında yapılan binaya 1978-1979 öğretim yılından itibaren de lise kısmı da bu binaya taşınarak Ortaokul ve Lise eğitim-öğretimi birlikte yapılmıştır. Suruç’ta Mimar Sinan Ortaokulunun açılmasıyla, 1988 yılından itibaren Ortaokul kısmı tamamen kapatılarak bu tarihten itibaren Lise eğitim-öğretimi yapılmaktadır.


       

Bu haber 4176 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 2016 sonuçları açıklandı.

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) İnternet sayfasında yer alan 2016 Yılı Sınav Takvimi’nde güncelleme yapıl...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu