Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
YÖK, Dicle Üniversitesinde Kürt Diline Onay Verdi

YÖK, Dicle Üniversitesinde Kürt Diline Onay Verdi

Tarih 03.Haziran.2012, 12:11

Dicle Üniversitesinin, Kürt Dili ve Edebiyatı Anabilim dalının açılması için Yüksek Öğretim Kurumuna yaptığı başvuru onaylandı.Dicle Üniversitesi’nin,  Kürt Dili ve Edebiyatı Anabilim dalının açılması için Yüksek Öğretim Kurumu’na yaptığı başvuru onaylandı.

Dicle Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre Kürt Dili ve Edebiyatı Anabilim dalının açılması için senatoda alınan kararın YÖK tarafından onaylandığı belirtildi.

Kürt Dili ve Edebiyatı Anabilim dalı ile ilgili çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Sabri Eyigün, en kısa sürede eğitim ve öğretime başlamak için tüm yolları deneyeceklerini ifade etti. Eyigün, ''Kürt Dili ve Edebiyatında siyasi ve ideolojiden uzak bilimsel anlamda yapılacak çalışmalar barışa da katkı sunacaktır. Kürt dili ideolojiden uzak edebiyat, bilim ve sanat adına ortaya çıktığında bu dile dünya sahip çıkacak. Kürt Dili ve Edebiyatı kamuoyunda hoşgörüye sahip. Bu dil kültürel değerlerle ortaya çıktığında, bu dildeki edebiyat eserleri kamuoyuna tanıtılıp sevdirildiğinde barışa hizmet edecektir"şeklinde konuştu.


       

Bu haber 1865 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 2016 sonuçları açıklandı.

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) İnternet sayfasında yer alan 2016 Yılı Sınav Takvimi’nde güncelleme yapıl...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu