Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
GAP TEYAP'la Suruçlu Çiftçiler Bilinçleniyor

GAP TEYAP'la Suruçlu Çiftçiler Bilinçleniyor

Tarih 16.Mayıs.2012, 10:36

GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi kapsamında GAP İdaresi Başkanlığı tarafından GAP Eylem planı çerçevesinde çiftçilerin eğitilip bilinçlendirilmesi toplantısının üçüncüsü Suruç'ta yapıldı.GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi kapsamında GAP İdaresi Başkanlığı tarafından GAP Eylem planı çerçevesinde çiftçilerin eğitilip bilinçlendirilmesi toplantısının üçüncüsü Suruç'ta yapıldı.

Öğretmenevi konferans salonunda yapılan eğitim ve bilinçlendirme toplantısına Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Korahocagil, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, muhtarlar ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Eğitim ve bilinçlendirme Toplantısında çiftçilere sulama çeşitleri ve teknikleri hakkında bilgiler verilerek Harran Ovasında yapılan hatalı sulamanın arazilere verdiği zararlar anlatıldı ve bu hataların Suruç Ovasında yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınması için fikir alış verişinde bulunuldu. Toplantıda konuşan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Su kaynaklarının artması ve gelişen teknoloji ile birlikte üretimin bilimsel olarak kaynakların tasarruflu bir şekilde kullanılması gerektiğini söyledi. Vali Güvenç "Artık eskisi gibi ziraat yapmayacağız, eskisi gibi suyu hoyratça kullanmayacağız, suyumuza sahip olacağız, üretimimizi bilimsel yapacağız. Pamuğa 5 su yerine 7 su verdiğimizde hem pamuğa hem de toprağa zarar verdiğimizin farkında olup bu hataları yapmayacağız. Bizim insanımız ariftir, bizim insanımız bu işleri bilir, suyumuza sahip çıkalım.” dedi

2 aşamadan oluşan toplantının ardından katılımcılara Suruç Pompaj Sulama Suyu Proje çalışmalarının ikinci evresi olan Tünel inşaatı gezdirilerek Sulama Projesi hakkında bilgi verildi.

9 bin 150 (9. Km 150 M) metresi tamamlanan tünel inşaatında incelemelerin ardından açıklama yapan Suruç Kaymakamı Dr.Fatih Akbulut, Sulama öncesi yapılan bilinçlendirme toplantılarının çok faydalı olduğunu belirterek, Sulama Suyu Projesinin tamamlanıp arazilerin sulanmasıyla birlikte bu toplantıların meyvesinin alınacağını ifade etti.

Kaymakam Akbulut “ Sulama Suyu Projesi tamamlandığında, bu eğitim ve bilinçlendirme toplantılarımız meyvesini verecek ve çiftçi kardeşlerimiz bilinçli bir şekilde tarımsal faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir. Bu vesileyle Eğitim ve Bilinçlendirme toplantılarını düzenleyen GAP İdaremiz ve emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

gap teyap suruç toplantısıgap teyap suruç toplantısı gap teyap suruç toplantısı


       

Bu haber 3706 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu