Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Yılın İlk Mahsulü Arpa 64 Kuruştan Satıldı

Yılın İlk Mahsulü Arpa 64 Kuruştan Satıldı

Tarih 10.Mayıs.2012, 20:46

Şanlıurfa da yılın ilk mahsulü arpa, 0.64 kuruştan alıcı bulurken, yılın ilk mahsülünü yetiştiren çiftçi de cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. 

Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda yılın ilk mahsulü arpa, 0.64 kuruştan alıcı bulurken, yılın ilk mahsülünü yetiştiren çiftçi de cumhuriyet  altını ile ödüllendirildi.

2012 yılının ilk tarım mahsulü arpa,  Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda satışa sunuldu. Harran'a bağlı Koyunluca köyünde Mehmet Çakır tarafından yetiştirilen yılın ilk ürünü, Ticaret Borsası Buğday Pazarı Satış Salonu’nda yapılan ihale ile Mehmet Ökten’e satıldı.  Yılın ilk  arpa üreticisi Mehmet Çakır, Şanlıurfa Meclis Başkanı M. Emin Aydın ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer Satış tarafından cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Emin Aydın,  ilk arpa üreticisi Mehmet Çakır’ı kutlayarak, Şanlıurfa’daki ekili  arazilerin oldukça iyi durumda olduğunu kaydetti. Çiftçileri bitki hastalıklarına karşı ikaz eden Aydın, özellikle süne mücadelesinde dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

 


       

Bu haber 2942 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şanlıurfa

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7 bin adet patlayıcı, maytap ve parlayıcı maddeyi topladı.

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehiriçi ulaşıımı daha hızlı sağlamak ve olumsuzlukların önüne geçmek için raylı s...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu