Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Doktorlara Uygulana Şiddeti Kınadılar

Doktorlara Uygulana Şiddeti Kınadılar

Tarih 15.Nisan.2011, 23:54

Diyarbakır Tabipler Odası, Ergani Devlet Hastanesi doktoru Volkan Aslan’nın hasta yakınları tarafından darp edilmesini, yaptığı bir açıklamasıyla kınandı.Diyarbakır Tabipler Odası, Ergani Devlet Hastanesi  doktoru  Volkan Aslan’nın  hasta yakınları tarafından darp edilmesini, yaptığı  bir açıklamasıyla kınandı.

Ergani Devlet Hastanesinde Acil doktoru  olarak görev yapan Sağlık Emekçisi Dr.Volkan Aslan’a hasta yakınları tarafından şiddet uygulanması, Diyarbakır Tabip Odası Yönetim Kurulu’nun organize ettiği  bir basın açıklamasıyla kınandı. Diyarbakır SES Yönetim Kurulu Şube sekreteri  Ramazan Kaval, Örgütlenme Sekreteri  Yakup Özbey, Sağlık Sen İlçe Başkanı Resul Aslan, Sağlık Sen Basın Yayın Dış İlişkiler Sekreteri  Mehmet Karakaş  ile ve çok sayıda doktor, hemşire ve hastane çalışanlarının katıldığı basın açıklamasını Dr. Mehmet Teker okudu.  Teker,  okuduğu basın açıklamasında Dr. Volkan Aslan’a uygulanan şiddeti  “Sağlık meslek alanı, can güvenliği konusunda riskli bir çalışma haline gelmiştir” diyerek, şu ifadelere yer verdi: “Şiddet olaylarına bağlı olarak hekimler ve sağlık çalışanları hasta ya da hasta yakını tarafından şiddete uğrayacağı algısını taşır hale gelmiş ve bu nedenle de mesleğini, gereği  gibi yerine getiremez duruma getirmişlerdir. Bizler şiddetin toplumsal sorunlarda olduğu gibi sağlık sorunlarının çözümünde de yerinin olmadığını düşünüyor ve şiddetle karşı çıkıyoruz. Sağlık çalışanları ve hekimler olarak her zaman toplum sağlığını kendi önceliklerimizden önde tuttuk  ve her zaman halkın sağlığının yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz”

 

 


       

Bu haber 9736 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu