Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Harmanalan İlköğretim Okulu Suya Kavuştu

Harmanalan İlköğretim Okulu Suya Kavuştu

Tarih 08.Mayıs.2012, 12:28

3 yıldır susuzlukla mücadele eden Harmanalan ilköğretim okulunun yaptığı son sondaj kuyu çalışmasında suya ulaşıldı.Harmanlaan İlköğretim Okulu öğrencileri suya kavuşmanın heyecanını yaşıyor.2009 yılından bu yana eğitim hayatına başlayan okulun içme suyu problemi kazılan kuyulara rağmen çözülememişti. 3 Yıl boyunca okulun su ihtiyacını köy sakinlerinin özel kuyularından temin eden okul yönetimi, son olarak okul öğretmenleriyle aralarında para toplayarak yaptıkları sondaj çalışmasında 70 metre kazılan kuyuda su bulundu.

Ancak kuyunun okula uzak olması öğrencilerin suyla buluşmasına engel teşkil ederken yardım eli ise Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’ten geldi. Köy gezisi sırasında Harmanalan İlköğretim okulunda incelemelerde bulunan Vali Güvenç duruma müdahil olup sorunun kısa zamanda çözümü için talimat vermişti. Yapılan çalışmaların ardından 180 metre mesafeden suyun okula ulaşımı sağlanması için tesisat çekilerek okulun su problemi çözüldü.

Harmanalan İlköğretim Okul Müdürü Harun Doğan yaptığı açıklamada” Okulumuz 2009 yılında eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuzun su probleminde Suruç Kaymakamlığının ve okul aile birliğinin yaptığı sondaj kuyu çalışmaları sonuç vermeyince okulumuz 3 yıl boyunca köy sakinlerinden su ihtiyacını karşılamıştır. 2012 Mart ayında okulumuz öğretmenleri ile aramızda para toplayarak sondaj ile 2 adet su kuyusu kazdırdık. İkinci kuyuda suya rastladık. Açılan kuyu okula uzak kalınca suyu okula ulaştırmakta problem yaşadık fakat durumu yerinde inceleyen Şanlıurfa Valisi Sayın Celalettin Güvenç kuyudaki suyun okula getirilmesi için talimat vererek bu problemimizi ortadan kaldırdı. Okul yönetimi olarak Şanlıurfa Valisi Sayın Celalettin Güvenç’e, Suruç Kaymakamı Sayın Dr. Fatih Akbulut’a, İl Genel Sekreteri Sayın Uğur Büyükhatipoğlu’na, ve su problemi çözümünde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


       

Bu haber 3637 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç Köyleri

SURUÇ ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

SURUÇ ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ Suruç Ziraat Odası Başkanlığı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık birimi olarak çiftçileri bilgilendiriyor.

Suruçta Silahlı Kavga

Suruçta Silahlı Kavga Suruça bağlı Karaca (sıvédi) köyünde akrabalar arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle silahlı kavga çıktı olayda 1 k...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu