Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
3 Fidan Mezar Başında Anıldı

3 Fidan Mezar Başında Anıldı

Tarih 06.Mayıs.2012, 16:11

6 Mayısta idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam edilişlerinin 40. yılında mezarları başında anıldı.6 Mayısta idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam edilişlerinin 40. yılında Ankara’da mezarları başında anıldı.

Geçen yıl 5 Mayıs günü hayatını kaybeden Denizlerin ağabeyi ve avukatı Halit Çelenk de,  Denizlerle birlikte anıldı. Anma için binlerce işçi, emekçi, genç ve kadın Karşıyaka Mezarlığı’na akın etti. Denizlerin yoldaşı Aydın Çubukçu, “Buraya bayram yerine gelir gibi geliyoruz. Çünkü Denizlerin bizi birleştirdiği her yerde mutluyuz ve güçlüyüz. Mutlaka yeneceğimizi biliyoruz” şeklinde konuştu. Denizler ve Halit Çelenk’in mezarının bulunduğu Karşıyaka Mezarlığı anmaya saatler varken dahi binlerce ziyaretçinin akınına uğradı.

 Genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek, engelli binlerce kişi Karşıyaka Mezarlığı’na adeta nehir oldu aktı. İşçiler, kamu emekçileri, üniversite ve lise öğrencileri, dönemin tanıkları anmanın yapılacağı 2 Nolu Kapı önünde toplandılar. Etkinliğin başlayacağı saatlerde ise neredeyse adım atılacak yer yoktu.

Binlerce kişi hep bir ağızdan “Yusuf, Hüseyin, Deniz, sürüyor, sürecek mücadelemiz”, “Halit Çelenk ölümsüzdür”, “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm” sloganları attılar. Emek Gençliği üyeleri Deniz, Yusuf ve Hüseyin’in idam sehpasındaki son sözlerini taşıdılar.

Evrensel


       

Bu haber 3329 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu