Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü

Tarih 03.Mayıs.2012, 12:09

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla Şanlıurfa Gazeteciler Derneğin bir mesaj yayınlandı.3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan mesajda Şanlıurfa’daki tüm basın mensuplarının  “Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutlandı.

Birleşmiş Milletler tarafından 1991 yılında alınan kararla her yıl 3 Mayıs tarihinde kutlanan Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle Şanlıurfa GazetecilerDerneği Yönetim Kurulunca yayınlanan mesajda; tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kamu hizmeti ifa eden ve çalışmaları yürütürken halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan basın, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Sahada görev yapan muhabir, foto muhabiri ve kameramanların zor şartlar altında görev yaptığınınbelirtildiği açıklamada; Çalışma şartlarının zorluklarına rağmen, fedakârca çalışarak, sürekli güçlenen, büyüyen, doğru habercilik görevini başarıyla yürüten basınımızın çalışma şartlarının kısa sürede iyileştirilmesini beklemekteyiz. Bu düşüncelerle başta bugüne kadar görevi başında veya görevi dolayısıyla yaşamını yitiren gazetecilerimizi saygı ile anıyor, görevi başındaki tüm basın çalışanlarına başarılar diliyoruz.” Denildi.


       

Bu haber 4154 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

AİHM, Türkiye'ye biber gazı cezası verdi

AİHM, Türkiye'ye biber gazı cezası verdi AİHM, Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları sözleşmesinin, kötü muamelenin yasaklanması ve etkili soruşturma hakkını...

Mısır Cumhurbaşkanını Seçti

Mısır Cumhurbaşkanını Seçti Mısır Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu sonuçları açıklandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu