Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
İşçi ve Emekçiler 1 Mayıs Alanlarında

İşçi ve Emekçiler 1 Mayıs Alanlarında

Tarih 01.Mayıs.2012, 11:57

İşçi ve Emekçiler bugün bütün ülke ve dünya genelinde talepleriyle 1 Mayıs alanlarını dolduruyor.İşçi ve Emekçiler bugün bütün ülke ve dünya genelinde talepleriyle 1 Mayıs alanlarını dolduruyor. Kutlamaların Türkiye’de ki adresi ise İstanbul Taksim meydanı, İşçi ve Emekçiler sabahın erken saatlerinden itibaren Taksim meydanına akmaya başladı. 1 Mayıs alanlarında taleplerini haykıracak olan işçi ve emekçilerin öne çıkan talepleri ise iş, barış ve özgürlük çerçevesinde şekilleniyor.

 
Yurdun dört bir tarafında alanlara çıkan emekçiler, iş cinayetlerine, güvencesiz çalıştırılmaya, düşük ücrete, sendikasızlaştırmaya, işsizliğe, yoksulluğa ve zamlara, kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete, doğanın talan edilmesine karşı taleplerini duyurmaya çalışıyor.. Kutlamalara sendikalar, meslek örgütleri, siyasi partiler, alevi örgütleri, kadın örgütleri, gençlik örgütleri, yazarlar, sanatçılar, akademisyenler, yaşam alanı savunucuları, köy dernekleri, taraftar grupları ve daha pek çok kesim katılım gösteriyor.

Kutlama alanında polis tarafından sıkı güvenlik önlemleri alındı. Çeşitli illerden çok sayıda çevik kuvvet ekibi kutlama alanına getirildi.

Disk Başkanı Erol Ekici, saat 10.30’da 3 koldan başlayan yürüyüşle, bu heyecanı Taksim alanına talepleriyle birlikte taşıyacaklarını ifade ederek1976’daki kadar heyecanlı olduğunu söyledi. Ekici "1976’da DİSK’in önderliğinde Taksim’de kutlanan kitlesel 1 Mayıs’tan ve 1977 katliamından sonra bütün yasaklara rağmen aynı heyecan, irade ve kararlılıkla yola devam ediyoruz” dedi. 1977’de Taksim Meydanı’nda yitirilen şehitlere olan sorumluluk ve görevleri gereği heyecan ve kararlılıklarını yitirmeden mücadeleye devam ettiklerini belirten Ekici, 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak özünden saptırmadan sonraki kuşaklara taşımaya çalıştıklarını ifade etti.


       

Bu haber 2301 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu