Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Failler Açıklanmazsa Göç Ederiz

Failler Açıklanmazsa Göç Ederiz

Tarih 06.Nisan.2012, 22:02

Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Uludere alt komisyonu dün Genelkurmay'ın önceki gün akşam saatlerinde gönderdiği Uludere raporunu görüştü.Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Uludere alt komisyonu dün Genelkurmay'ın önceki gün akşam saatlerinde gönderdiği Uludere raporunu görüştü. Raporda Genelkurmay harekâtın sınır dışı kurallarına uygun olarak yapıldığı bilgisini verdi.

EMİR KİMDEN GELDİ?

Raporda, Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan (MİT) Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin'le ilgili son istihbarat bilgisinin 24 Aralık'ta verildiği kaydedildi."vur" emrinin kimden geldiğiyle ilgili bilgi ise yer almadı. İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, "Milli Savunma Bakanlığı istdiğimiz belgeleri gizlilik gerekçesiyle göndermedi" dedi.

RAPOR TATMİN ETMEDİ

Alt Komisyon Başkanı İhsan Şener "Raporda, 'harekât sınır dışı kurallarına uygun olarak yapılmıştır' ifadesi yer alıyor. Ayrıca, soruşturmanın gizliliği gerekçe gösterilerek özel yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturma dolayısıyla bazı belgelerin paylaşılamayacağı söyleniyor. Kişisel görüşüm, Genelkurmay'ın raporu, tatmin edici bir yanıt değil" diye konuştu.

Öte yandan Komisyon, Uludere'de yakınlarını kaybeden Özer Ürek, Ferhat ve Veli Encü ile görüşerek bilgi verdi. Veli Encü, "Komisyonun bu olayı aydınlatacağından şüphemiz yok. Olur da failleri açıklanmazsa ve cezalandırmazsa aileler köyü terk edecektir. Kuzey Irak'a göç edeceğiz" dedi.


       

Bu haber 3203 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu